3. Рекордьорът Давид Вия събуди Испания за 2:0 над Салвадор (ВИДЕО)

Рекордьорът Давид Вия събуди Испания за 2:0 над Салвадор (ВИДЕО)

Сеск Фабрегас изпусна дузпа, а Диего Коща изигра 74 минути в последната проверка преди защитата на световната титла

Давид Вия се появи като резерва на почивката и вкара двата гола за успеха на световния шампион Испания с 2:0 срещу Салвадор в контрола. Мачът се игра на стадиона в Лендоувър, Мериленд, САЩ и е последна загрявка на „Ла Фурия” преди Мондиала.

Висенте Дел Боске спази обещанието си и възстановеният Диего Коща беше титуляр в атака.

Мачът започна със спорна дузпа за испанците в 3-ата минута. Именно Коща получи пас зад защитата и опита да заобиколи вратаря, не изглеждаше сякаш има контакт между него и вратаря Ернандес, но съдията веднага посочи бялата точка.

Зад топката застана Сеск Фабрегас, който е пред трансфер в Челси от Барселона, но се поколеба при засилката и изпрати над вратата.

Вратарят спаси удар на Педро, а нов опит на Фабрегас беше блокиран. Темпото падна в средата на полувремето, а Иниеста качи на главата на
Сеск, който не насочи добре и прати в аут.

На почивката Фабрегас, Педро и Иниеста бяха заменени от Давид Силва, Санти Касорла и Давид Вия, които внесоха много повече енергия в играта.

Серхио Рамос направи кошмарна грешка, но Касияс направи важно спасяване.

Резултатът беше открит точно след час игра, когато вратарят Ернандес кошмарно се размина с удар на Рамос с глава и първият футболист на Ню Йорк Сити – Давид Вия нямаше проблем да вкара с глава на празна врата.

Испания напълно доминираше и две минути преди края Давид Силва копна за Вия в наказателното поле, а доскорошият нападател на Атлетико Мадрид овладя масйторски със защитник на гърба и оплете в долния ляв ъгъл – 2:0. Това беше гол номер 58 за рекордния голаджия на иберийците.

Испания започва защитата на световната титла следващия петък срещу отбора, който победи, за да я спечели на финала в Йоханесбург преди 4 години – Холандия.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм