3. Реал загря за Суперкупата на Европа с победа над Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал загря за Суперкупата на Европа с победа над Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Европейските шампиони показаха новия червен екип, Асенсио и Бейл бележат в Ню Джърси, буря отложи началото на мача

Европейският клубен шампион Реал Мадрид постигна втора поредна победа под ръководството на новия си треньор Хулен Лопетеги.

Бившият селекционер на Испания дебютира неофициално със загуба от Манчестър Юнайтед (1:2) в приятелския турнир "Интернешънъл Чемпиънс Къп", но после изведе тима си до успех с 3:1 над Ювентус, а сега и до такъв с 2:1 над друг италиански тим – Рома.

Двубоят на стадиона в Ню Джърси закъсня с над половин час заради буря и бе генерална репетиция на „Белия балет“ за мача за Суперкупата на Европа срещу градския съперник Атлетико Мадрид, който ще се проведе идната сряда в Талин.

Футболистите на Реал пък играха за първи път с новия си червен трети екип и откриха резултата още във втората минута.

Тогава точен бе Марко Асенсио, а в 15-ата Гарет Бейл покачи на 2:0.

Уелският национал, от когото най-вече се очаква да замести напусналия Кристиано Роналдо, вкара след пробив в стил Ариен Робен.

Бейл бе изведен в коридор по дясното крило и влезе към пеналта, откъдето с прецизен изстрел не даде шанс на новия вратар на „вълците“ Робин Олсен.

28-годишният страж, пристигнал срещу почти 8 млн. евро от съперника на ЦСКА в Лига Европа – Копенхаген, ще трябва да замени продадения срещу рекордна сума за вратар на Ливърпул бразилец Алисон.

Олсен бе заменен на почивката, а след нея в игра се появи Кевин Стротман, който оформи крайното 2:1 в 83-ата минута.

Така Реал приключи с 6 т. участието си в турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп", докато Рома събра три, след като надви Барселона с 4:2 и отстъпи пред Тотнъм.