3. Реал спря черната серия на "Риасор" - 3:1 над Депортиво

Реал спря черната серия на "Риасор" - 3:1 над Депортиво

Без Роналдо „белия балет” победи за първи път от 1991-ва насам като гост Ла Коруня

Реал Мадрид постигна лесна победа в на пръв поглед тежкото си гостуване на Депортиво Ла Коруня. Столичани спечелиха с 3:1 на негостоприемния „Риасор” и запазиха разликата от 5 точки до Барселона в челото. Кралския клуб не бе печелил на този стадион от далечната 1991 г. и най-сетне прекъсна
черната серия. Освен всичко Реал победи и без звездата си Кристиано Роналдо, излежава наказание от два мача.

Два гола за „белия балет” отбеляза Карим Бензема, а един добави халфът Гранеро. Резервата Рики се разписа за домакините.

Още в 13-ата минута Реал стигна до гол, като до тогава тимът на Мануел Пелегрини бе отправил два точни удара. Полузащитникът Гранеро стана автор на попадението, след като се бе включил напред. Той се възползва от грешка в отбраната на Депортиво, дошла след хитро подаване на централния бранител Раул Албиол, и с глава порази Даниел Арансубия.

Срещата продължи в същото русло – Реал доминираше, а Депортиво се опитваше предимно чрез центрирания да създаде опасност. В 40-ата минута бе един от най-красивите моменти в мача, когато „белия балет” удвои преднината си. Кака, Гути и Бензема осъществиха невероятна атака с по едно докосване и последният буквално на празна врата отбеляза 6-ия си гол за сезона.

През второто полувреме играта се поизравни, но само видимо. Домакините много трудно успяваха да пробият по някакъв начин защитата на Реал, които вече си бяха свършили работата в предни позиции. Все пак Депортиво бе достатъчно настоятелен и в 87-ата минута резервата Рики спечели дузпа за нарушение на Серхио Рамос, и домакините съумяха да намалят резултата. Нападателят сам се нагърби и отбеляза за 1:2. В добавеното време обаче Карим Бензема възстанови статуквото след подаване на Арбелоа и оформи крайното 3:1 за своя тим.

По този начин Реал Мадрид е на второ място с актив от 47 точки след 20 мача, с 5 по-малко от лидера Барселона, който днес победи Спортинг Хихон с 1:0 като гост. Депортиво Ла Коруня остана на 5-ата позиция с 34 точки, като може да бъде изместен от Севиля, ако „андалусийците” победят днес Валенсия.

Депортиво: Арансубия, Лауре, Лопо, Колото, Пабло, Жука (Бодипо 85’), Алварес (Рики 76’), Антонио, Валерон (Иван Перес 56’), Родригес, Адриан.

Реал Мадрид: Касияс, Марсело, Рамос, Албиол, Арбелоа, Алонсо, Гранеро, Гути, Кака, Раул (Дренте 80’), Бензема.

Жълти картони: Жука, Пабло, Родригес (Д)
Стадион: „Риасор”, Ла Коруня

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)