3. Реал се отърва цял в Лиеж - 1:1 срещу Стандард (видео)

Реал се отърва цял в Лиеж - 1:1 срещу Стандард (видео)

Звездите на мадридчани бяха на крачка да се изложат срещу шестия в Белгия

Реал Мадрид се размина със загубата при гостуването си на белгийския Стандард Лиеж. Срещата завърши при резултат 1:1, след като Ван Дер Ваарт откри през първото полувреме, а Кристиян Бентеке възстанови равенството през втората част. Наставникът на Реал Мадрид изкара два състава на терена през двете полувремена, но дори разчитайки на най-големите си звезди не успя да спечели срещата, която едва не бе загубена в последните минути след фрапантна грешка на Серхио Рамос.

Реал хвърли повече усилия в офанзивната игра в началните минути на мача. Играчите на Моуриньо успяха да притиснат съперника в собствената му половина, като Стандард разчиташе предимно на бързи контраатаки.

В 13-ата минута Рафаел Ван Дер Ваарт откри резултата за мадридчани. Минута преди това Игуаин бе фаулиран в опасна близост до вратата на белгийците, при което не успя да нанесе решаващ удар. Ван Дер Ваарт застана зад топката и с отличен удар с левия крак успя да прониже вратата на Ван Хоут за 1:0.
Стандард постепенно започна да се противопоставя на именития си съперник и в 26-ата минута достигна до изравнителен гол. Мангала преодоля Икер Касияс с глава, но попадението му не бе зачетено от съдийската бригада. В последната минута от редовното време Дренте и Бензема разиграха добре пред наказателното поле на домакините. Французинът реши да пробва късмета си с удар, но защитата парира, а в дълбочина Игуаин очакваше извеждащо подаване.

След почивката в игра за Реал се появиха Кристиано Роналдо, Рикардо Карвальо, Марсело,Сами Кедира и Анхел Ди Мария. Моуриньо пусна в игра всичките си козове, което предположи, че Реал ще се хвърли в търсене на категорична победа. След час игра се появиха Чаби Алонсо, Педро Леон и Каналес.
Със свежи сили Реал успя отново да притисне Стандард. В 70-ата минута Ди Мария успя да се разпише с пета, но попадението му бе отменено заради засада. Кратко след това Каналес и Роналдо комбинираха бързо пред пеналта, но португалецът не намери коридор за стрелба и прати топката в противников защитник.

Стандард наказа пропуските на Реал в 78-ата минута с изравнителен гол на десния бранител Даниел Опаре. Ганаецът засече центриране от дясно  на конгоанския таран Кристиян Бентеке и прати топката в горния ъгъл на вратата на Дудек.

Серхио Рамос едва не провали Реал напълно 9 минути преди края, след като върна топката неразчетено към вратата, където пасът бе пресечен от Данило Соуса. Той стреля незабавно, но топката обърса напречната греда на Реал.