3. Реал с нова победа над Лион, Роналдо стигна 100 гола (видео)

Реал с нова победа над Лион, Роналдо стигна 100 гола (видео)

Аякс разгроми отбора на Динамо (Загреб) в другия мач от група "D" на Шампионската лига

Отборът на Реал (Мадрид) постигна победа с 2:0 над френския Олимпик (Лион) в мач от група "D" на Шампионската лига. И двата гола за "белите" отбеляза португалецът Кристиано Роналдо - в 24-та минута от пряк свободен удар и в 69-та от дузпа. Французите през цялото време на своя терен играха по-слабо от мадридчани и само на няколко пъти показаха класа, въпреки  че не успяха да отбележат дори и почетно попадение. В другия сблъсък от групата Аякс разгроми гостите от Динамо (Загреб) с 4:0 и вече има 7 точки в класирането - 5 по-малко от Реал и 3 повече от Лион.

Двубоят започна равностойно, като само след 4 минути игра французите първи погледнаха към вратата на своя противник. Бриан отправи хубав удар от воле след една изчистена топка, но кълбото бе насочено право в ръцете на испанския страж Икер Касийяс. Секунди по-късно Карим Бензема от Реал почти успя да се измъкне от отбраната на лионци, но адекватна намеса на Крис в последния момент успокои феновете на домакините.

В 10-тата минута на сблъсъка дойде и първото чисто положение – то беше в полза на мадридчани, след като Бензема излезе очи в очи с Уго Лори, но ударът му с левия крак бе париран от вещия вратар на Олимпик.

Натискът на Белия балет продължи и в 24-та минута след изпълнение на пряк свободен удар Кристиано Роналдо вкара за 1:0. Той простреля Лори от около 20 метра и даде логична преднина на Реал с оглед играта на двата тима.

Само две минути след попадението си Роналдо можеше да удвои, но изстреляната от него топка срещна тялото на бранител на Лион. В 32-та минута чудесна атака на гостите им позволи да се разходят с топката в наказателното поле на французите, след което Бензема стреля от малка дистанция, но френският страж на Олимпик отново бе на висота и спаси.

В последните минути на първата част домакините показаха по-свежа игра и на няколко пъти застрашиха вратата на Касийяс. Секунди преди края на редовното време на полувремето Бриан бе намерен много добре в наказателното поле на испанците и успя да свали с гърди, но Коентрао го блокира много добре и топката излезе в аут. Секунди по-късно отново Джими Бриан бе в центъра на събитията, отправяйки силен удар с десния крак от рамките на наказателното поле, който бе избит в корнер от Сан Икер.

След изпълнението на ъгловия удар настъпи разбъркване в отбраната на Реал, но до гол така и не се стигна. Така на почивката футболистите се прибраха при преднина 1:0 в полза на иберийците.

Второто полувреме започна отново с повече желание и мотивация в редиците на Реал. В 53-та минута удари на Кедира и Ди Мария не сполучиха, а в 58-та Бензема стреля, но също не успя да отбележи за 2:0.

В 65-та минута Кристиано Роналдо опита да удвои, но ударът му не застраши Лори, няколко минути по-късно Ди Мария почти намери по страхотен начин Роналдо в наказателното поле на домакините, но пасът дойде малко дълъг за португалеца и до попадение не се стигна.

В 69-та минута главният арбитър на срещата Никола Рицоли отсъди дузпа в полза на "белите" за нарушение в наказателното поле срещу Кристиано. Самият той застана зад топката и хладнокръвно вкара за 2:0, като с гола си той вече минава 100 гола с екипа на Реал (Мадрид).

През следващите около 10 минути лионци натиснаха съперника си и показаха, че все още не са готови да се предадат. Първо се стигна до удар в гредата на Икер Касийяс след като отбраната на Реал се пропука за момент, а секунди по-късно Коне бе близо до гол с глава след корнер, но топката мина покрай вратата на мадридчани.

С наближаването на края на редовното време темпото на "Стад Жерлан" спадна и Реал вече на атакуваше толкова остро. В 90-та минута на срещата Бриан бе изведен зад гърба на защитниците на Жозе Моуриньо и дори успя да преодолее Икер Касийяс, но топката излезе в аут. В продължението на срещата до нови попадения не се стигна и испанският тим взе победата с резултат 2:0. С нея Белия балет събира пълен актив от 12 точки и е едноличен лидер в група "D", а Олимпик (Лион) остава с 4 т.

В другия двубой от групата Аякс разби гостуващия Динамо (Загреб) с 4:0 и вече заема второто място с актив от 7 т. Головете за холандците отбелязаха Ван дер Виел, Сюлеймани, Де Йонг и Лодейро. Следващите двубои от Шампионската лига са на 22-23 ноември.

Олимпик (Лион) – Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Роналдо 24’

0:2 Роналдо 69' (д)

Състави:

Олимпик: Бриан, Крис, Дабо, Едерсон (Белфодил 84'), Гоми (Лаказет 75'), Гоналон, Гуркуф, Шелстрьом, Лори, Ловрен (Б. Коне 38'), Ревейер

Реал: Алонсо, Бензема (Игуаин 71'), Касийяс, Коентрао (Албиол 64'), Роналдо, Ди Мария (Калехон 83'), Диара, Кедира, Йозил, Пепе, Рамос

Жълти картони: Крис, Шелстрьом, Кедира, Диара, Албиол, Игуаин

Съдия: Никола Рицоли, Италия

Стадион: „Жерлан”, Лион