3. Реал продължава да мачка, разби Осасуна със 7:1 (видео+снимки)

Реал продължава да мачка, разби Осасуна със 7:1 (видео+снимки)

Реал Мадрид записа поредна победа в Испанската Примера Дивисион, след като в мач от XI кръг разгроми Осасуна с 7:1

Реал Мадрид записа поредна победа в Испанската Примера Дивисион, след като в мач от XI кръг разгроми Осасуна с 7:1. Двубоят започна с нестандартен час  за испанското първенство – 13 часа, заради азиатските фенове, които искат да наблюдават Ла Лига.

През цялата среща „белият балет” атакуваше непрестанно, като това се случваше най-често по десния фланг.
Натискът на Реал даде резултат и в 23 минута резултатът беше открит. Кристиано Роналдо отбеляза с глава, след центриране на Ди Мария от десния фланг.

Минута по-късно аржентинецът проби самостоятелно, стигна дъгата на наказателното поле и стреля опасно по земя, но топката мина встрани от вратата и излезе в аут.

Противно на логиката в 30 минута Осасуна успя да изравни. Ибрахима бе автор на попадението, след грешка в отбраната на „кралския клуб”. Той се озова в наказателното поле на домакините, стреля в долния десен ъгъл на вратата на Икер Касияс, като не му остави никакви шансове за реакция.

Само 3 минути след това обаче Реал отново излезе напред. Отново Ди Мария центрира на десния фланг. Бранител на гостите увисна в наказателното поле, като беше надскочен от Пепе, който стреля с глава и прати топката във вратата на Андрес Фернандес.

В 39 минута преднината на домакините стана 3:1. Гонзало Игуаин получи пас на левия фланг, проби, влезе в наказателното поле и стреля. Топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Фернандес.

До края на първото полувреме Реал продължаваше да мачка съперника си, като за щастие на гостите резултатът остана непроменен.
Осасуна започна по-добре вторите 45 минути, а и Реал намали оборотите. В 51 минута след центриране на Ибрахима, Нино стреля опасно в наказателното поле, но шутът мина встрани от вратата на Касияс.

В 54 минута резултатът стана 4:1. Месут Йозил беше спънат в наказателното поле от Сатрустеги  и съдията отсъди дузпа, като показа втори жълт и респективно червен картон за играча на Осасуна. Кристиано Роналдо се нагърби със задачата да изпълни наказателния удар. Звездата на Реал рядко бърка от подобни ситуации, като не сбърка и сега, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Андрес Фернандес.

Три минути след това нещата за гостите придобиха катастрофални измерения. Роналдо реализира своя хеттрик. Месут Йозил подаде в наказателното поле на  Алваро Арбелоа, който почти до аут линията центрира към португалската звезда на „кралския клуб”. Роналдо надскочи бранителите на Осасуна и вкара с глава за 5:1.

В 63 минута дойде ред и на резервата Карим Бензема  да се разпише. Фабио Коентрао проби на левия фланг, центрира в наказателното поле и там топката се озова във французина, който от близка дистанция разстреля за шести път Андрес Фернандес.

Осем минути преди края на мача Бензема вкара второто си попадение в срещата, правейки кошмара за Осасуна пълен. Отново Арбелоа се включи в нападението на тима, асистирайки към французина, който вкара във вратата на Фернандес за 7:1.

Това се оказа последния гол в двубоя, като след изразителната победа „кралския клуб” остава начело в класирането с актив от 28 точки, с четири повече от втория Барселона. Каталуцните обаче имат мач по-малко. Осасуна заема осмата позиция, но най-вероятно ще се свлече надолу в подреждането, след късните мачове.