3. Реал пак с издънка (видео)

Реал пак с издънка (видео)

Храбрите кантабрийците спряха Моуриньо и революционната му команда. Реал в два мача поред без гол

Реал Мадрид и Жозе Моуриньо направиха втора грешна стъпка в рамките на три дни в борбата да свалят от трона Барселона в испанското първенство. Мадридският гранд направи 0:0 в четвъртия кръг на шампионата като гост на Расинг Сантандер и вече 180 минути не може да отбележи гол. Домакините преди този кръг заемаха предпоследната позиция в класирането, само с точка в актива си. Сега пак остават в същата орбита.

Самият Моуриньо пък изпробва съвсем различен състав от обикновено, оставайки на пейката Серхио Рамос и Анхел ди Мария и пускайки Рафаел Варан и Хосе Кайехон.

Първото полувреме за Реал беше безобразно. Почти никой от революционния състав на Моуриньо не вършеше работата си както трябва, а щом нивото на основния барометър на отбора Роналдо бе ниско, сякаш всички в тима намалиха темпото.

Изпъстрена с нарушения и засади, първата част бе белязана от няколко удара в посока вратата на Сантандер. В самия край на полувремето обаче "белия балет" имаше златна възможност за гол. След центриране отляво на Кристиано Роналдо топката кацна точно на главата на Кайехон, който с небрежен удар стреля от няколко метра право в ръцете на вратаря.

Втората част започна със смяна в състава на Реал. Анхел Ди Мария замени именно Кайехон и раздвижи играта на тима си по фланга. По-късно пък в игра се появи и Игуаин на мястото на Йозил.

Расинг също не бе безопасен за вратата на мадридчани. Кантабрийците можеха и да водят с 1:0 в началото на второто полувреме, ако не бе Касияс. Капитанът на Реал Мадрид спаси топовен удар на Оскар Серано в 48-ата минута.

След това „Ел Галактикос“ натисна съперника си и не изпусна инициативата до края на мача. Гол обаче така и не падаше. В последните минути футболистите на „белия балет“ започнаха да налитат към вратата на домакините. Роналдо, Игуаин, Ди Мария и влезлият през второто полувреме Кака правеха усилия да вкарат скъпоценен гол.

В крайна сметка всичко се сведе до напрегнати центрирания в наказателното поле на „зелено-белите“, които издържаха до последния съдийски сигнал, даден шест минути след края на редовните 90.

Грешната стъпка на Реал ще даде възможност на Барселона да се откъсне с четири точки пред своя съперник, ако надиграе Валенсия като гост тази вечер.

Сантандер - Реал М 0:0

Сантандер: Тоно, Франсис, Соберон, Бернардо, Салас, Циолис, Диоп, Бустара (Гонзалес 78'), Ариел, Серано (Цисма 63‘), Стуани (Мунитис 68‘);

Реал: Касияс, Арбелоа, Варан, Карвальо, Марсело, Диара (Кака 76'), Алонсо, Роналдо, Йозил (Игуаин 68‘), Кайехон (Ди Мария 46‘), Бензема;

Жълти картони: Стуани, Циолис, Франсис, Салас, Мунитис, Гонзалес (Сантандер); Йозил, Диара, Карвальо (Реал);

Стадион: „Ел Сардинеро“, 20 000;

Реал за Варан: Завинаги един от нас