3. Реал пак би Атлетик, Иско отново блести (ВИДЕО)

Реал пак би Атлетик, Иско отново блести (ВИДЕО)

„Кралския клуб” се наложи с 3:1 и запази 100-процентовия си актив през сезона

Испанският колос Реал (Мадрид) регистрира осма поредна победа над Атлетик Билбао, налагайки се над баските с 3:1 в домакинството си от третия кръг на „Ла Лига”.

Така „Белия балет” записа осми последователен успех под ръководството на новия си треньор Карло Анчелоти и се изравни по точки с изненадващия водач в таблицата Виляреал.

„Кралския клуб” реши всичко още до почивката, тъй като успя да вземе аванс от две попадения и на практика реши мача.

Резултатът пред 72 231 зрители на стадион „Сантяго Бернабеу” откри лятната покупка Иско, който измести от стартовия състав Месут Йозил и в 26-ата минута вкара втория си гол в две срещи с екипа на домакините.

Младият испанец се разписа отблизо след прецизен пас на Карим Бензема, а в даденото от рефера продължение на първата част Кристиано Роналдо вкара с глава след центриране на Анхел ди Мария.

След паузата Реал продължи да диктува събитията на терена и в 72-ата минута Иско се разписа след показна атака, при която Бензема напредна по левия фланг на атаката и го намери непокрит на границата на наказателното поле, откъдето бившият ас на Малага овладя топката и с второто си докосване я прати в мрежата – 3:0.

След това последва отпускане в редиците на „Белия балет” и гостите се възползваха от това в 81-ата минута, когато резервата Ибай Гомес прониза отблизо Диего Лопес, който за пореден път започна като титуляр за сметка на емблемата Икер Касияс.

След срещата Реал остана с пълен точков актив след три мача, докато Атлетик за първи път остана с празни ръце от началото на кампанията и има 6 точки от 3 срещи.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи