3. Реал не прости на Аякс на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Реал не прости на Аякс на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Въпреки поражението от "белия балет", холандския гранд ще играе в Лига Европа през пролетта

Реал Мадрид се наложи с 4:1 над Аякс в среща от група „D” на Шампионската лига. Двубоят нямаше голямо значение за „белия балет”, който си бе гарантирал второто място в групата още преди изиграването на срещата, но въпреки това тимът на Жозе Моуриньо успя да се поздрави с убедителен успех.

Победата над холандския гранд бе трета за „кралския клуб” в груповата фаза на турнира, а след този успех Реал финишира на 2-ото място в групата с актив от 11 точки. Аякс, който преди изиграването на двубоя бе с 4 пункта на 3-ата позиция, остава със същия актив и финишира трети, което значи, че ще играе в Лига Европа през пролетта.

Реал имаше доста възможности за отбелязване на гол през първата част, докато Аякс не успя да създаде нищо по-интересно пред Антонио Адан. „Кралския клуб” можеше да открие резултата още в 11-ата минута, след като Фабио Коентрао стреля с левия крак, но кълбото срещна дясната греда. Домакините обаче все пак успяха да излязат с гол напред 2 минути по-късно, когато Кристиано Роналдо не остави шансове на Кенет Вермеер и прати кълбото във вратата му след удар с десния крак.

Добрата игра на домакините продължи и в следващите минути и се откри и възможност пред Карим Бензема, но Кенет Вермеер отрази изстрела на французина. С пропуски за Реал се отчетоха и Кака и Рафаел Варан, а в 26-ата минута Кристиано Роналдо можеше да отбележи втория си гол, но вратарят на Аякс спаси удара на португалския футболист.

Авансът на „белия балет” се увеличи на две попадения в 28-ата минута, след като Лука Модрич намери по отличен начин Хосе Кайехон, който забоде кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0. Малко преди края на първото полувреме Сами Кедира и Лука Модрич направиха пропуски за домакините, а в продължението на първата част Рафаел Варан се отчете с неточен удар с глава.

Играчите на Жозе Моуриньо успяха да достигнат до трети гол почти веднага след почивката. Кака бе точен за 3:0, след като се разписа след страхотен изстрел от далечна дистанция.

Иначе Аякс се представи далеч по-добре през второто полувреме. Далей Блинд отправи удар в 52-ата минута, но кълбото не попадна в рамките на вратата, а малко след това Дерк Боеригтер също имаше шанс да се разпише, но Антонио Адан спаси. Реал пък пропусна възможност да достигне до четвърти гол в 55-ата минута, когато Карим Бензема стреля неточно от няколко метра.

Аякс успя да намали на 1:3 в 60-ата минута, когато Дерк Боеригтер прати топката в мрежата на домакините след страхотен удар отдалеч. В следващите минути се стигна до още няколко възможности за гостите, но пропуски направиха Дерк Боеригтер, Никлас Мойсандер, Кристиан Ериксен и Сием Де Йонг.

В 88-ата минута Хосе Кайехон отбеляза втория си гол в мача, пращайки топката с глава във вратата на гостуващия тим. До края на срещата Лука Модрич също не успя да реализира добра ситуация за домакините. Така последният съдийски сигнал дойде при резултат 4:1 в полза на Реал Мадрид.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс