3. Реал набута 6 на „пчеличките”, Роналдо с хеттрик (видео)

Реал набута 6 на „пчеличките”, Роналдо с хеттрик (видео)

Белите спряха кризата, прекършиха Райо Валекано с 6:2

Отборът на Реал Мадрид отвърна по най-добрия възможен начин на всички критики, че тимът е в криза. Момчетата на Жозе Моуриньо победиха с 6:2 новака Райо Валекано и регистрираха първа победа в последните 3 мача от Ла Лига.

Над всички в мача отново бе португалската звезда на „белия балет” Кристиано Роналдо, който вкара хеттрик, а две от попаденията му паднаха от дузпи.

Срещата обаче започна ужасяващо за Реал. Тамудо стреля отдалеч, Касияс изби, но Мику довкара за 1:0, а от мача бяха минали едва… 23 секунди.

Играчите на Специалния се постараха да отвърнат на удара. Гол на Гонзало Игуаин бе правилно отменен заради засада в 32-ата минута. После обаче нищо не можеше да спаси Райо.

Кристиано Роналдо пое отляво, набра голяма скорост и с кинжален удар между краката прониза Дани за 1:1. Пасът към португалеца бе дело на възродения бразилски плеймейкър Кака.

В добавената минута продължение на първата част Гонзало Игуаин даде аванс на домакините. Шаби Алонсо центрира от пряк свободен удар, Серхио Рамос се измъкна от засадата на далечната греда, бранителят върна към дузпата, където Игуаин простреля Дани за 2:1.

Реал не повтори грешката си от старта на първата част. Този път „кралския клуб” нанесе удар в началото. Кака бе фаулиран в наказателното поле на „пчеличките” в 51-ата минута и Кристиано Роналдо намери горния ляв ъгъл на вратата от дузпата за 3:1.

Само 4 минути след този гол гостите намалиха аванса на Реал. Мику предвидливо засече на далечната греда едно центриране от корнер и от близко разстояние вкара втория си гол в мача за 3:2.

Веднага след подновяването на играта Анхел Ди Мария игра с ръка и получи втори жълт картон и домакините доиграха мача с 10 човека. Това обаче само ги мотивира още повече и те забиха нови 3 гола.

Младият френски защитник Рафаел Варан отбеляза първото си попадение за Реал Мадрид. Той засече акробатично едно центриране от корнер и направи 4:2.

В 73-ата минута дойде ред и на Карим Бензема да прониже Райо Валекано. Месут Йозил подаде на бившия нападател на Лион, а той с плътен шут от границата на наказателното поле направи 5:2.

Остана време Криситано Роналдо да оформи своя хеттрик. Вратарят Дани фаулира португалеца, който застана от точката за 11-метров удар за втори път и пак не сгреши за крайното 6:2 в полза на Реал Мадрид.
Реал за Варан: Завинаги един от нас