3. Реал Мадрид унижи безжалостно със 7:0 Пелегрини и неговия Малага

Реал Мадрид унижи безжалостно със 7:0 Пелегрини и неговия Малага

Роналдо с хеттрик и контузия

Реал Мадрид унижи безжалостно със 7:0 предпоследния в класирането на Испания тим на Малага.

Малкият отбор на бившия треньор Мануел Пелегрини бе смазан на „Сантяго Бернабеу“, с което Реал постигна най-голямата си победа този сезон.

Кристиано Роналдо вкара хеттрик и се изравни с Лео Меси на върха в голмайсторската листа, а в последните десет минути излезе от терена контузен, заради което тимът му доигра двубоя с човек по-малко. С победата „белия балет“ запазва на седем точки разликата с водача в класирането Барселона.
Мадридчани започнаха с натиск мача пред наполовина пълния „Сантяго Бернабеу“.

В 27-ата минута Реал откри резултата. Автор на попадението стана Карим Бензема, който отбеляза четвъртия си гол след центриране от статично положение. Французинът по много интересен начин успя да обърне ъгъла на удара си и препарира Кабалеро.

Три минути след това Йозил изпълни перфектно пряк свободен удар, но удари дясната греда, а след това Бензема довкара топката, но бе в засада.

В 34-ата минути обаче „белия балет“ вкара още едно попадение. След груба грешка на отбраната на Малага в центъра на терена, Ди Мария излезе сам срещу Кабалеро и с перфектно изпълнение покачи на 2:0.

В 45-ата минута с прекрасен удар от ждроб след прехвърлящо подаване на Ди Мария, Марсело направи 3:0 и ознаменува с танц гола си.

Още със старта на втората част Кристиано Роналдо мина четирима защитници и стреля покрай вратаря, който с върха на пръстите си изби топката в корнер. Три минути след това обаче прошка нямаше. Португалецът вкара 25-ия си гол за сезона след добро подаване на Йозил.

Бензема направи унижението пълно в 62-ата минута, когато направи 5:0 след удар с глава.

В 66-ата Гаспар игра с ръка според рефера, но не и според видеозаписите в наказателното поле и бе изгонен. Зад топката застана Роналдо, който с хубав удар под сглобката на вратата направи 6:0 и се доближи на гол от Лео Меси.

Секунди по-късно пък Кабалеро спаси уникални положения с невероятен рефлекс на Бензема и Роналдо.

Последното попадение в двубоя падна в 77-ата минута, когато след подаване на Каналес, Роналдо оформи своя хеттри, след което веднага поиска да напусне терена.

Реал М - Малага 7:0
1:0 Бензема 27'
2:0 Ди Мариа 35'
3:0 Марсело 45'
4:0 Роналдо 51'
5:0 Бензема 62'
6:0 Роналдо 67' - дузпа
7:0 Роналдо 77'

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.