3. Реал (Мадрид) удари Малага, Роналдо изпусна дузпа (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) удари Малага, Роналдо изпусна дузпа (ВИДЕО)

„Кралете” се поздравиха след 3:1, Гарет Бейл бе принудително заменен още в 5-ата минута

Реал (Мадрид) победи Малага в двубой от 32-ия кръг на Примера дивисион. Срещата се проведе на стадион „Сантяго Бернабеу”, а отборът на старши треньора Карло Анчелоти се поздрави след 3:1.

Голмайстори за „кралете” станаха Серхио Рамос, Хамес Родригес и Кристиано Роналдо. Португалската звезда се отчете и с пропуск от дузпа през второто полувреме.

Въпреки успеха, Реал получи удар, след като се наложи Гарет Бейл да бъде принудително заменен още в петата минута. На негово място в игра влезе Хавиер Ернандес.

След този успех Реал (Мадрид) вече има 76 точки, на две зад първия Барселона, който по-рано победи Валенсия с 2:0.

Гостите от Малага започнаха добре срещата и в началото имаха добри възможности да излязат напред в резултата. Домакините издържаха на напрежението и в 25-ата минута „белия балет” откри. Тогава Кристиано Роналдо центрира от фаул и Серхио Рамос отклони топката в противниковата врата за 1:0. Три минути след това Хамес Родригес бе много близо до отбелязването на гол, но Камени реагира блестящо и изби топката след удара на колумбийския офанзивен халф.

В 66-ата минута мадридчани получиха право да изпълнят дузпа. Хамес падна лесно в наказателното поле на гостите след леко съприкосновение с противников играч и реферът посочи бялата точка. Кристиано Роналдо обаче уцели дясната греда.

Само две минути след пропуснатата от португалската суперзвезда дузпа обаче Реал вкара втори гол. "Белите" сътвориха блестяща атака, при която Хамес с великолепен шут от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад Камени, който успя само леко да закачи топката. В този момент играчите на Карло Анчелоти изглеждаха близо до победата, но само две минути след като резултатът стана 2:0, в 71-та минута, андалусийците реализираха попадение. Негов автор бе Хуанми, който заби топката с глава във вратата на безпомощния в тази ситуация Касияс.

Във втората минута на добавеното време Кристиано Роналдо все пак записа името си сред голмайсторите, слагайки точка на спора. 30-годишният португалец просто подложи крак и реализира на празна врата след асистенция на Чичарито.