3. Реал Мадрид си изкара яда на Реал Сосиедад (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид си изкара яда на Реал Сосиедад (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо и Ковачич блестят с гол+пас, Мората е златната резерва на Примера

Реал Мадрид си изкара яда от отпадането за Купата на краля през седмицата на Реал Сосиедад. „Белия балет” почти не срещна трудности у дома, за да спечели убедително с 3:0 в 20-ия кръг на Примера. Кристиано Роналдо и Матео Ковачич се отличиха с по гол и асистенция, а резервата Алваро Мората оформи класиката, докато домакините бяха с човек повече.

Сосиедад нямаше победа на „Бернабеу” за първенство от май 2004 г. насам. А „Белия балет” е непобеден на своя стадион тази кампания. Другият отбор от елита с това постижение е Лас Палмас.

Териториалното и игрово надмощие на Реал беше материализирано в 39-ата минута, когато Кристиано Роналдо изведе Матео Ковачич в коридор и последният пусна покрай вратаря в левия ъгъл.

Хърватинът отбеляза първия си гол за Реал в Примера, а Кристиано вече имаше 79 асистенции в Ла Лига, поне 25 повече, отколкото всеки друг футболист на Реал, откакто дебютира за „кралете”.

Точно преди почивката Реал Сосиедад създаде най-чистото си положение. Микел Оярсабал и Хуанми взаимодействаха и седмицата на гостите шутира опасно по диагонала, но в аут.

Рафаел Варан се намеси решително при атака на Сосиедад в началото на втората част преди Мадрид да удвои своя аванс.

Матео Ковачич върна жеста на Роналдо, извеждайки го сам срещу вратаря. Португалецът елегантно прехвърли вратаря Херонимо Рули за 2:0.

Роналдо вкара 13 гола в последните си 13 мача за Реал във всички турнири.

Рули парира удар на Лукас Васкес в 73-ата минута, като не се виждаше как Сосиедад ще промени нещо. Вратарят на Мадрид Кейлор Навас се превърна в първия футболист от Коста Рика, достигнал 100 участия в испанското първенство.

В 74-ата минута защитникът на гостите Иниго Мартинес получи втори жълт картон за груб фаул и сякаш предреши всичко.

Резервата Алваро Мората оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране на Лукас Васкес при контраатака.

Мората има най-много голове като резерва в Ла Лига този сезон – 5.

Реал Мадрид (46 точки) вече води с 4 точки пред Барселона, който завърши 1:1 в Бетис по-рано в неделя, и има мач по-малко. Реал Сосиедад (35 точки) се нарежда на 5-ата позиция, като записва първа загуба след две поредни победи.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня