3. Реал (Мадрид) с втора грешна стъпка в Андалусия (видео+снимки)

Реал (Мадрид) с втора грешна стъпка в Андалусия (видео+снимки)

Бетис взе сладък реванш за загубата с 1:5 в дербито със Севила, побеждавайки „Белия балет” в исторически мач за сан Икер

Реал Бетис прекъсна серията си от четири загуби срещу Реал (Мадрид) и записа изненадваща победа над столичани в 95-я мач на ниво елит между двата отбора, който бе от програмата на 13-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Така „зелено-белите” се реваншираха пред феновете си за тежката загуба с 1:5 от Севиля в дербито на Андалусия миналия уикенд, а и за отстъплението с 1:2 у дома от Гранада преди това. Загубата на шампионите пък ги остави на цели осем точки от лидера Барселона, който е и с двубой по-малко на върха.

Срещата на „Бенито Виламарин” бе по-специална за капитанът на столичани Икер Касияс, който след нея излезе на трета позиция във вечната ранглиста по брой участия за Реал (Мадрид).

31-годишният емблематичен вратар записа мач номер 645 и така се изравни със Сантийяна, като пред тях останах само Раул (741) и Маноло Санчис (709).

„Кралския клуб” можеше да открие резултата още в 10-ата минута, когато голямата звезда Кристиано Роналдо изведе връхлитащия Сами Кедира, но германският национал не улучи вратата от границата на наказателното поле.

В 17-ата минута обаче желаният от „Белия балет” Бенят Ечеберия се възползва от странно изритване на топката отстрана на Анхел ди Мария, както и от незаинтересованите действия на Кедира, за да се приближи до наказателното поле и с мощен шут да помрачи празника на сан Икер – 1:0.

Реал отговори с центриране към Роналдо и пропуск на португалеца, който не можа да насочи добре топката  с глава, а в 23-ата минута Робен Кастро получи шанс да стреля и го направи добре по диагонала, но Касияс бе на мястото си и предотврати опасността.

В 29-ата минута отново Кристиано подаде, този път към Ди Мария на далечната греда, но от малък ъгъл аржентинецът пропусна, а само няколко секунди по-късно отново аржентинецът получи шанс да стреля, но шутът му бе блокиран.

Така се стигна до 37-ата минута, в която бурно освиркваният юноша на Севиля и настоящ краен бранител на мадридчани Серхио Рамос вкара гол, който обаче бе отменен заради тънка и дискусионна засада.

След почивката гостите продължиха да владеят инициативата, но се сблъскваха като в стена с добре подредената защита и най-вече в стража на домакините.

В 62-ата минута стражът Адриан се намеси решително и изби силен удар на Кака, докато в 70-ата Бенят изведе Салва Севиля и той можеше да удвои преднината на домакините, но не сполучи.

Секунди по-късно Пепе получи шанс да изравни резултата, но стреля с глава точно в тялото на вратаря.

Десет по-късно Коентрао получи неприятен удар в главата при едно единоборство, но бе привързан и продължи срещата, като това не попречи на Кристиано да пробва за пореден път рефлекса на Адриан, за да може вратарят да затвърди отличното си представяне.

По този начин бе прекъсната серията от седем срещи без загуба на Реал (Мадрид) и съставът, загубил за втори път в Андалусия, остана с 26 точки в актива си, а Бетис събра 22 и се озова в подножието на топ 4.