3. Реал Мадрид с класика над новак, Модрич се завърна (ВИДЕО)

Реал Мадрид с класика над новак, Модрич се завърна (ВИДЕО)

Гарет Бейл вкара две от трите попадения срещу Леганес

Реал Мадрид постигна очаквана победа при домакинството си на новака Леганес в среща от 11-ия кръг в Ла Лига.

На своя „Сантяго Бернабеу” еврошампиона се наложи с класическото 3:0 и така се реваншира за разочароващото равенство с Легия Варшава по-рано през седмица.

Освен победата, добрата новина за щаба на „белите” бе и завръщането в игра на хърватския полузащитник Лука Модрич, който пропусна последните седем мача за своя тим поради контузия.

Иначе с две попадения за днешния успех се отличи уелският национал Гарет Бейл. Крилото откри головата си сметка в 38-ата минута след изключително подаване на Иско, който го изведе очи в очи със Серантес.

Уелсецът преодоля безпроблемно стража и на опразнената врата вкара за 1:0. В 45-ата минута Тони Кроос центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, там Алваро Мората свали топката майсторски с глава към Бейл, който изпревари защитата и вратаря на гостите и удвои аванса на своя тим.

Именно Мората пък оформи крайното 3:0 след асистенция на Кроос в 77-ата минута.

С днешния успех, който бе четвърти поред в първенството, Реал оглави класирането в Примера с актив от 27 точки. Леганес има 10 в своя актив и е 17-ти в подреждането.