3. Реал Мадрид разпиля Леванте в голов спектакъл на "Сантяго Бернабеу"

Реал Мадрид разпиля Леванте в голов спектакъл на "Сантяго Бернабеу"

"Белия балет" сгази Леванте с 8:0, а с хеттрик се отличиха Бензема и Роналдо

Отборът на Реал Мадрид разнищи Леванте в първия осминафинал между двата тима от турнира за Купата на Краля. „Белия балет” се наложи с 8:0, като бе пълен господар на „Сантяго Бернабеу” и заслужено се поздрави с успеха.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута, а точен за водения от Жозе Моуриньо тим бе Карим Бензема, който хубаво преодоля Торес от състава на гостите и със силен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Леванте изведе тима си напред.

Три минути след първото попадение за Реал, падна и вторият гол. Този път за „белия балет” се разписа Йозил. Нападателят бе намерен в наказателното поле от Кристиано Роналдо, преодоля вратаря на гостите Густаво Мунуа и прати топката в мрежата на Леванте.

Резултатът стана класически, малко след като изтече половин час игра на „Сантяго Бернабеу”. За втори път в мача успя да се разпише Карим Бензема. Френският нападател се възползва от грешка на защитника Сера и преодолявайки вратаря, прати за трети път топката в опразнената врата.

Реал продължи да е пълен господар на терена, а в последната минута на първата част дойде и четвъртото попадение за тима на Жозе Моуриньо. Този път се разписа Кристиано Роналдо. Португалецът бе намерен от Карим Бензема на границата на вратарското поле и не срещна затруднения да прати кълбото в мрежата на Леванте за четвърти път. При резултат 4:0 дойде и почивката.

След подновяването на играта Реал отново господстваше на терена и головият спектакъл продължи. За 5:0 в 69-ата минута се разписа Карим Бензема и по този начин французинът оформи своя хеттрик.

Само две минути по-късно Кристиано Роналдо направи резултата 6:0, а това бе вторият му гол в срещата. Малко след него, пред португалеца се откри нова възможност за отбелязване на попадение. Роналдо не сбърка и вкара топката за седми път във вратата на Леванте, а това бе третият му гол, с който той оформи хеттрика си.

Крайното 8:0 направи появилият се през втората част на мястото на Ласана Диара Педро Леон в 90-ата минута. Така Реал Мадрид взе една от най-сладките си победи през сезона, а това бе и последният двубоя за "белия балет" през 2010-та година. Реваншът е на пети януари.

Реал Мадрид 8:0 Леванте
6` 1:0 Бензема
9` 2:0 Йозил
32` 3:0 Бензема
45` 4:0 Роналдо
69` 5:0 Бензема
72` 6:0 Роналдо
74` 7:0 Роналдо