3. Реал Мадрид помете Ейбар за едно полувреме, CR7 стигна кота 30 в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиано вкара гол и даде две асистенции, "кралете" се качиха на второ място поне временно

Кристиано Роналдо вкара 30-ия си гол за сезона в Примера дивисион и изпъкна с още две асистенции при убедителния успех на Реал Мадрид с 4:0 у дома срещу Ейбар в 32-ия кръг. Хамес, Васкес, Роналдо и Хесе осигуриха успеха на Реал още през първото полувреме и дадоха доза самочувствие на тима преди важния реванш с Волфсбург в четвъртфиналите на Шампионска лига.

„Кралете” събраха 72 точки и временно изместиха Атлетико Мадрид (70) от второто място, а лидерът Барселона има 76.

Зинедин Зидан направи цели осем промени в състава си преди много важния реванш с Волфсбург в Шампионска лига. Серхио Рамос пропусна мача заради наказание, а почивка получиха Кейлор Навас, Данило, Марсело, Кроос, Модрич, Бейл и Бензема.

Това ни най-малко не смути Реал, който се отърси по най-добрия начин от загубата в Германия през седмицата. Още в началото Ейбар загуби топката лековато в халфовата линия, Хесе се втурна напред и бе спънат отзад от Дани Гарсия, което донесе жълт картон и пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле. Хамес Родригес прати силен удар покрай стената и насочи безупречно в долния ляв ъгъл за 1:0 след 5 минути игра.

Кристиано Роналдо опита атрактивна задна ножица след центриране на Лукас Васкес в 13-ата минута, но не можа да нацели топката.

Хамес пусна в коридор отляво в 18-ата минута, Кристиано Роналдо с чиста физическа сила рамо в рамо остави Пантич на земята и поднесе топката за Лукас Васкес, който с левия крак се разписа в близкия ъгъл за 2:0.

Почти веднага след центъра Хесе бе изведен отдясно и подаде успоредно на Роналдо, който овладя и заби мощно под гредата – 3:0 след 19 минути игра и два гола в рамките на две минути. Това бе 30-и гол на Роналдо за сезона в Примера и той е първият играч с по над 30 гола в шест поредни сезона.

След третия гол темпото спадна, но „кралете” стигнаха и до четвърти гол преди почивката. Кристиано получи пас по лявото крило и се устреми напред, за да пусне по земя на втора греда за Хесе, който направи 4:0 в 39-ата минута, след като Васкес умело пропусна топката.

Резервният страж на Реал Кико Касия направи първото си спасяване в 41-ата минута след удар на Пантич с глава след корнер.

Иско качи на главата на напълно непокрития Роналдо в 48-ата минута, ала Асиер Риесго успя да избие. Борха Бастон пък пропусна две възможности една след друга за Ейбар и нямаше късмет да се разпише с петичка.

Зидан последователно пусна Ковачич, Данило и Борха Майорал на местата на Каземиро, Карвахал и Хесе.

12 минути преди края Кристиано Роналдо направи шокиращ пропуск, след като Ковачич намери Лукас Васкес, който достави за португалеца на втора греда, но той прати покрай гредата отблизо.

Ейбар правеше всичко възможно да стигне поне до почетен гол и само напречната греда попречи на резервата Борха Бастон да се разпише с глава 10 минути преди края.

В края вратарят Риесго излезе и попречи на Данило, който се бе включил на върха на атаката, да вкара и пети гол.