3. Реал (Мадрид) мина през ада, за да стигне до 4:2 над Алмерия

Реал (Мадрид) мина през ада, за да стигне до 4:2 над Алмерия

Испанският гранд Реал (Мадрид) успя да постигне важна победа с 4:2 над Алмерия в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига, който се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид.

Домакините започнаха по-добре мача и откриха резултата, след като Серхио Рамос се разписа в 32-ата минута. След това обаче гостите от Алмерия буквално шокираха своя съперник. С голове на Сориано в 58-ата минута и Уче в 62-ата минута, алмерийци обърнаха мача в своя полза.

Все пак обаче момчетата на Мануел Пелегрини реагираха мигеновенно и в 73-ата минута намиращият се в прекрасна форма Гонзало Игуаин изравни за 2:2. Карим Бензема спомогна за обрата с гол в 83-ата минута и резултатът стана 3:2 в полза на Реал. Крайното 4:2 пък оформи най-скъпият футболист на Планетата Кристиано Роналдо, който се разписа в 85-ата минута.

|

Домакините започнаха двубоя вихренно, като още в първите 20-ина минути пред Игуаин и Ван Дер Ваарт се откриха чудесни положения за гол, но и двамата не се възползваха от ситуациите.

В 32-ата минута все пак Реал, който бе по-добрият отбор на терена от началото на срещата, откри резултата, след като Серхио Рамос засече с глава центриране на Кристиано Роналдо и по този начин изведе своя тим напред в резултата.

До края на първото полувреме домакините изпуснаха да вкарат още голове, като опасни положения се бяха открили пред Ван Дер Ваарт, Гранеро, Марсело и Роналдо. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Реал.

През второто полувреме двата тима спретнаха истински празник за феновете на "Бернабеу", които за кратко време преминаха от ада в рая.

Гостите от Алмерия натиснаха своя съперник и в 58-ата минута Сориано съумя да изравни резултата със силен удар от точката за изпълнение на дузпата. На практика с това попадение гостите успяха да изравнят резултата в този мач - 1:1.

Само четири минути по-късно, когато никой не очакваше, Алмерия успя да вкара и втори гол в мача, за да направи обрата пълен - 2:1. В ситуацията Бернердело центрира от корнер, топката се удари в главата на Алваро Арбелоа и попадна в крака на Уче, който с удар от близо шокира препълнения "Сантяго Бернабеу" - 2:1 за Алмерия.

Домакините от Мадрид обаче реагираха мигновенно и в 73-ата минута Игуаин изравни резултата, след като се измъкна от защитата на гостите и с техничен удар матира стража на Алмерия.

Натискът на Реал продължи и се стигна до 81-ата минута, в която Кристиано Роналдо бе съборен в наказателното поле на Алмерия и спечели дузпа, която изпълни, но топката стражът на гостите спаси, а в добавката Карим Бензема направи резултата 3:2.

В 85-ата минута Кристиано Роналдо все пак съумя да се разпише в този мач, след като засече центриране на Игуаин опасна контраатака на Реал.

В края на мача Рони си изпроси червен картон, след като фаулира противников състезател. В крайна сметка Реал успя да стигне до победата с 4:2. След тази победа Реал вече има 31 точки и е само на две от лидера Барселона, който играе по-късно. Алмерия пък остава на 16-ата позиция с 12 точки.

[4:2] Роналдо 85'

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Арбелоа, Пепе, Рамос, Марсело (84 - Диара), Албиол, Алонсо (88 - Дренте), Ван Дер Ваарт (63 - Бензема), Гранеро, Роналдо, Игуаин'

АЛМЕРИЯ: Алвеш, Чико, Доминго, Мачедо, Акаслете, Ортис, Сориано (69 - Гойтом), Барнарде, М'Бами, Уче, Крусат (81 - Пиати);

Стадион:
"Сантяго Бернабеу", Мадрид:

Зрители:
80 000 души;

ЖК: Роналдо (РМ), Алвеш, Мачедо, Акаслете, М'бами;

ЧК: Роналдо (РМ);

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1