3. Португалия и Чили извъртяха 1:1 в контрола

Португалия и Чили извъртяха 1:1 в контрола

Отборите на Португалия и Чили не успяха да се победят в приятелския мач помежду си, завършвайки наравно 1:1, в мач игран на стадион „Доктор Магалаеш Песоа”

Отборите на Португалия и Чили не успяха да се победят в приятелския мач помежду си, завършвайки наравно 1:1, в мач игран на стадион „Доктор Магалаеш Песоа”. В мача не взе участие мегазвездата на Реал (Мадрид) – Кристиано Роналдо, който се възстановява от травма в коляното.

Двубоят започна с натиск на домакините и пропуски в началните минути на Мартинс и Нани. Последва опасен удар на Моутиньо, който бе блокиран от играч на Чили, преди да се стигне до 16-ата минута, когато Варела изведе Португалия напред след премерен удар с десния крак.

След попадението играта се понакъса, въпреки че гостите от Южна Америка се активизираха и започнаха да пресират своя съперник. Така дойде 42-ата минута, когато Матиас изстреля истински снаряд от фаул и направи безпомощен Патрицио за 1:1.

През втората част двата отбора отново бяха много равностойни, като си размениха по няколко много хубави атаки. С пропуски за Португалия се отличиха Нани, Моутиньо и Куарешма, а с такива за Чили – Исла, Видал и Санчес.

Нови голове до края на двубоя обаче не паднаха и така Португалия и Чили завършиха наравно 1:1 в приятелска среща.
Станимир Стоилов: Гордея се с играчите, феновете, треньорите и служителите на Гьозтепе

"Победата показа колко високо ниво и потенциал имаме"

Ханзи Флик: Изиграхме фантастичен мач

Треньорът на Барселона хвали отбора след 4:0 над Реал в Мадрид

Анчелоти: Тежка загуба, но трябва да продължим

„Рано е да изхвърляме всичко на боклука“, смята треньорът на Реал (Мадрид)