3. Парма препъна Ювентус, преднината на върха се стопи до 3 точки (ВИДЕО)

Парма препъна Ювентус, преднината на върха се стопи до 3 точки (ВИДЕО)

"Дуковете" спряха шампионите след 1:1 на "Енио Тардини" и запазиха серията си без загуба у дома

Ювентус поведе, но стигна само до 1:1 като гост на Парма в 20-ия кръг на Серия А. Пирло изведе напред шампионите с щастлив гол от пряк свободен удар след рикошет, а резервата Сансоне изравни малко след появата си на терена.

Парма продължава да няма загуба като домакин и вече 10 мача през сезона не познава вкуса на поражението на „Енио Тардини” в шампионата. Ювентус пък за втори пореден мач не успя да бие в Серия А и вече води само с 3 точки пред Лацио, който надви Аталанта с 3:0.

Темпото на мача бе много високо през всичките 90 минути. В началото Белфодил бе много активен, като младият алжирски нападател на два пъти излезе на опасни позиции, но стреля неточно.

Чак след средата на първата част Ювентус успя да установи контрол в средата на терена и пренесе играта в половината на Парма.

„Дуковете” имаха добър шанс да поведат след атака отдясно и лошо изчистване, Белфодил стреля, но Лихщайнер застана до Буфон и изби с крак.

Вратарят Миранте показа добър рефлекс на няколко пъти преди почивката. Пирло стреля под гредата над стената от пряк свободен удар, но стражът изби в корнер. Веднага след късото му изпълнение Падоин шутира много силно в горния ъгъл, но Миранте отново изби в нов корнер.

Втората част започна с натиск на Ювентус и шампионите поведоха със запазеното изпълнение на Пирло – гол от пряк свободен удар, при който гостите имаха и голяма доза късмет.

Падоин спечели свободен удар около дъгата, Пирло стреля във вратарския ъгъл, Миранте беше готов да спаси, но топката се удари в гърдите на Биабиани и влетя в мрежата за 0:1.

Куалярела опита да вкара гол от центъра и беше близо да изненада домакините, а Парма търсеше изравнителен гол.

Конте пусна Вучинич и Де Челие, а Донадони пусна Сансоне, който се оказа печелившата му карта.

9 минути след влизането си Сансоне изравни. Палета достави удобно центриране, Никола Сансоне изпревари Касерес и засече зад Буфон за 1:1.

До края Ювентус повече търсеше победен гол, но ремито сякаш бе справедливо и Парма запази серията си без загуба у дома.

Ювентус е лидер с 45 точки, Парма е на осмо място с 30.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите