ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов влезе като резерва при инфарктната победа на своя ПАОК с 3:2 в дербито срещу АЕК Атина от 34-ия кръг на гръцкото първенство, което вече е в етап на плейофи.

Мачът на „Тумба“ в Солун започна ударно за домакините, които вкараха още в 3-ата минута, когато Абдул-Рахман Баба сервира топката за Янис Константелиас и той прати топката в десния ъгъл за 1:0.

АЕК обаче изравни още в 9-ата минута, когато Орбелин Пинеди направи страхотен пробив, последван от удар, с който преодоля Доминик Котарски. Четвърт час преди края на редовното време Домагой Вина стигна пръв до една отбита топка и с глава оформи обрата за тима от Атина.

Треньорът на ПАОК реагира веднага и пусна в игра Кирил Десподов и Магомед Оздоев в търсене на гол. Стратегията му се увенча с успех, тъй като Константелиас направи резултата 2:2 в 81-ата минута, когато получи топката от Али Самата в наказателното поле и я насочи неспасяемо в долния десен ъгъл.

Драмата в Солун стана пълна в добавеното време, когато Кирил Десподов изпълни ъглов удар. Топката бе избита от футболист на АЕК, но стигна до Хуан Састре, който с удар извън наказателното поле заби трети гол за ПАОК, който донесе успеха на тима в това дерби по оста Солун-Атина.

С тази победа Десподов и компания събраха 71 точки и временно се изкачиха на второто място, изпреварвайки Панатинайкос, който е със същия точков актив. Лидер остава АЕК със 75 точки на сметката си.

Ювентус спечели Купата на Италия след "специалитета" на Алегри (ВИДЕО)

Традиционната победа с 1:0 короняса торинци срещу Аталанта

Юнайтед надви Нюкасъл и още вярва в Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 3:2 на "Олд Трафорд"

Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Лондончани са напът да спасят сезона си с място в Лигата на конференциите

Кадис още вярва в спасението след успех над Севиля (ВИДЕО)

Гуардиола вкара единствения гол на "Рамон Санчес Писхуан"

Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Директор на Интер потвърди два трансфера

Дарио Бачин разкри, че Мехди Тареми и Пьотр Желински ще облекат екипа на новия шампион на Италия