Осасуна наддделя над Хетафе в голово зрелище (ВИДЕО)

Пампломци постигнаха успех с 3:2

Осасуна и Хетафе направиха зрелищен мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши 3:2 за домакините. "Червените" поведоха с 2:0 през първото полувреме след голове на Раул де Аро и Икер Муньос, но две попадения между 64-ата и 68-ата минута позволиха на Хетафе да изравни.

С успеха Осасуна вече има 25 точки и се намира на 11-ото място в класирането, докато Хетафе в 10-ти с една точка повече.

Резултатът бе открит още в 9-ата минута. Паблос Ибаньес прати топката в наказателното поле, а Раул де Аро насочи в центъра на вратата.

Второто попадение за Осасуна падна в 31-ата минута. Икер Муньос отбеляза страхотен гол, след като засече кълбото по воле и тя попадна в горния десен ъгъл на вратата на Давид Сориа.

Малко преди да изтече редовното време на първата част, гостите можеха да върнат едно попадение, но Серхио Ерера показа невероятен рефлекс, за да откаже Мейсън Грийнууд.

В 64-ата минута Борха Майорал вкара поредния си гол от началото на сезона и върна отбора си в мача. Той бе намерен от Енес Юнал в пеналтерията, овладя кълбото и с изстрела си не остави шансове на Ерера.

Само четири минути по-късно Неманя Максимович изравни. Той засече топката с глава след центриране, за да направи резултата 2:2.

Хетафе дори можеше да поведе, но в 70-ата минута попадение на Юнал бе отменено заради засада.

Три минути след това Жорди се опита да затрудни Ерера, но вратарят на домакините внимаваше.

Победният гол в срещата падна в 80-ата минута. Хесус Ареро изненада Сориа с удар от далечно разстояние и донесе успеха на "червените".

В следващия кръг Осасуна гостува на Севиля, докато Хетафе приема Гранада.