3. ОБЗОР: Юве взе своето от Специя, Петко Христов с цял мач (ВИДЕО)

ОБЗОР: Юве взе своето от Специя, Петко Христов с цял мач (ВИДЕО)

Влахович и Милик върнаха „бианконерите“ на победния път, Лече изпусна Наполи

Ювентус се върна на победния път в Италия.

След равенства в предишните два мача, тимът спечели с 2:0 домакинството си на Специя от 4-ия кръг на Серия А.

Титуляр за гостите бе българският национал Петко Христов, който се представи стабилно и остана на терена през целия мач.

Самият двубой пък започна с ранен гол на Душан Влахович. 22-годишният сърбин се разписа за 4-и път в 4 срещи още в 9-ата минута, когато реализира с мощен шут от свободен удар.

В добавеното време на срещата заменилият именно Влахович поляк Аркадиуш Милик оформи крайното 2:0.

Лошата новина за Юве е, че вратарят Войчек Шчесни се контузи и беше заменен преди почивката. След нея повече попадения не паднаха, така че „бианконерите“ взеха пълния комплект от точки и вече имат 8, докато Специя остана с 4 в своя актив.

С точки е и Наполи, който регистрира изненадващо домакинско реми 1:1 с Лече като гостите дори пропуснаха дузпа.

По-рано през деня Удинезе победи с 1:0 Фиорентина в друг мач от четвъртия кръг на Серия А. Единственото попадение бе дело на Бето и падна в 17-ата минута.

Сампдория и Лацио пък завършиха наравно 1:1. Гостите от Рим откриха резултата в 21-ата минута, когато точен бе Чиро Имобиле. Сампдория стигна до равенството във втората минута на добавеното време на срещата. Маноло Габиадини се разписа и донесе едва втора точка за тима. Това бе и първи гол за „моряците“ от началото на първенството.