ОБЗОР: Манчестър Сити с нов успех, Тотнъм в топ 4 след обрат (ВИДЕО)

Шампионите и „шпорите“ вкараха по 3 гола като домакини

Английският шампион Манчестър Сити постигна четвърта последователна победа във Висшата лига.

„Гражданите“ спечелиха с 3:1 домакинството си на закъсалия Бърнли от XXII кръг.

Голмайсторът им Ерлинг Холанд се завърна от травма и се появи като резерва вместо друг, наскоро възстановен ас на тима – Де Бройне, през второто полувреме, а заместникът му Хулиан Алварес вкара 2 пъти преди почивката.

Световният шампион с Аржентина откри резултата след асистенция на лятното попълнение Матеус Нунеш още в 16-ата минута, а в 22-ата удвои след пас на Де Бройне.

Веднага след началото на втората част пък Родри оформи класиката, докато почетното попадение за гостите вкара крайният им защитник Ал Дакил (90+3) в добавеното време на срещата.

След нея възпитаниците на Хосеп Гуардиола събраха 46 точки и изместиха Арсенал от второто място.

Със само 3 по-малко вече има съставът на Тотнъм, който продължава да впечатлява под ръководството на дошлия това лято треньор Ангелос Постекоглу, въпреки че продаде капитана си Хари Кейн на Байерн (Мюнхен).

„Шпорите“ обърнаха до 3:2 гостуващия Брентфорд. „Пчеличките“ започнаха по-добре и макар първото им попадение да бе отменено заради засада, в 15-ата минута Нийл Мопе отбеляза с доза късмет, за да им даде аванс – 1:0.

След почивката обаче Тотнъм наниза 3 гола за по-малко от 10 минути. В 48-ата Дестини Удоджи изравни, а в 49-ата Брендън Джонсън вкара за 2:1 след асистенция на зимното попълнение Тимо Вернер.

В 56-ата минута Ричарлисон направи 3:1, а в 67-ата завърналият се наскоро след наказание заради залози Айвън Тони оформи крайното 3:2.

Благодарение на него Тотнъм вече е в топ 4, тъй като има 43 точки, с колкото е и вече петият Астън Вила, при равна голова разлика, но с повече отбелязани попадения.

Брентфорд остава с 22 точки на 15-ата позиция, докато Бърнли е предпоследен с едва 12 в своя актив.