3. ОБЗОР: Костадинов на плейоф с АПОЕЛ, Ненов пак падна от Ференцварош (ВИДЕО)

ОБЗОР: Костадинов на плейоф с АПОЕЛ, Ненов пак падна от Ференцварош (ВИДЕО)

ПАОК гази в Солун

Георги Костадинов записа пълни 90 минути за АПОЕЛ (Никозия) при успеха с 1:0 над Дила Гори в третия предварителен кръг в Лигата на конференциите. Тимът на бившия национал на България бе спечелил и първия двубой в Грузия при това с 2:0. Сега точен за кипърския гранд бе Диемерчи Ндонгала веднага след почивката. Съперник на плейофа вече ще бъде далеч по-сериозен отбор в лицето на белгийския Гент. В първия двубоя АПОЕЛ е домакин.

В друг мач от третия по сила турнир на УЕФА Юлиян Ненов, бившият играч на Ботев (Враца) и Локомотив (София), започна като титуляр за добре познатия у нас Хамрун като гост на Ференцварош. Сблъсъкът между двата тима бе решен още преди седмица в Малта, когато унагарският гранд спечели с лекота с 3:0. Сега ранен гол на Мбонг даде лъч надежда на гостите, че могат да направят внушителен обрат и успех с 3:0, какъвто постигна хитът в Шампионска лига Клаксвик от Фарьорски о-ви преди месец.

Това обаче не се случи, а домакините все пак обърнаха двубоя чрез Адама Траоре и Бамбас Варга. В същото време Ненов остана на терена до 60-ата минута, както бе и преди седмица. В следващата фаза продължава и Динамо (Киев) след трудно 2:1 над гръцкия Арис, както и ПАОК, който този път не допусна балканско крушение след 3:0 над Хайдук.