3. ОБЗОР: Барселона се съвзе от шока (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Барселона се съвзе от шока (РЕПОРТАЖИ)

Меси получи удар в бедрото още в 29-ата минута и напусна терена

Барселона се съвзе от шока при загубата в Гранада (0:2) преди няколко дни и надви у дома Виляреал с 2:1 в среща от междинния шести кръг на испанската Примера дивисион.

Лионел Меси започна като титуляр за първи път от началото на сезона и асистира на новото попълнение Антоан Гризман (6) за първото попадение в мача. Бразилецът Артур (15) пък удвои аванса на каталунците, които продължиха да доминират. Санти Касорла (44) все пак намали малко преди почивката след пас на Ибора.

Меси получи удар в бедрото още в 29-ата минута и напусна терена, за да получи медицинска помощ. Аржентинецът доигра първата част, но бе заменен на полувремето от Усман Дембеле, който се завърна в игра след месец възстановяване от травма.

През втората част Касорла имаше шанс да изравни, но Тер Щеген отрази удара, а след това Пике изчисти топката. Влезлият като резерва младок Ансу Фати възхити с чудесна комбинация от финтове на място и хубав диагонален удар в 80-ата минута, при който топката "облиза" гредата. Две минути по-късно тийнейджърът падна в наказателното поле, търсейки дузпа, но не получи такава. В последната 90-а минута Пике изпълни пряк свободен удар, но Асенхо внимаваше и със сетни усилия предотврати трети гол във вратата си.

Така Барса се възползва от грешната стъпка на изненадващия лидер Гранада, който завърши 1:1 при визитата си на Валядолид по-рано. Каталунците събраха 10 точки и се доближиха само на точка от върха. Виляреал е осми с 8 точки.

В друга среща от кръга Бетис срази гостуващия Леванте с 3:1 и се изкачи на девето място с 8 точки.