3. ОБРАТ В ШЕФИЛД: Юнайтед се измъчи, но не сгреши срещу последния (ВИДЕО)

ОБРАТ В ШЕФИЛД: Юнайтед се измъчи, но не сгреши срещу последния (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд вкара два гола за успеха на "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед победи Шефилд Юнайтед с 3:2 като гост в мач от 13-я кръг на английската Висша лига.

Мачът започна ужасяващо за Манчестър Юнайтед и неговия вратар. В 5-тата минута Дийн Хендерсън подари топката на домакините, Макголдрик се възползва и изведе своя отбор напред в резултата.

Манчестър вдигна обороите и стигна до обрат още преди почивката. В 26-тата минута Рашфорд бе изведен от Линдельоф и със силен удар не остави шансове на Рамсдейл - 1:1. Седем след това Антони Марсиал получи фантастичен пас от Погба и направи резултата 1:2.

Само пет минути след подновяването на играта Рашфорд се разписа за втори път. Многоходова комбинация между Погба, Фернандеш, Марсиал и Рашфорд остави последния на стрелкова позиция и ударът му влетя в мрежата под отчаяния плонж на Рамсдейл.

Последните няколко минути момчетата на Оле Гунар Солскяер понамалиха темпото и логично получиха гол. Това се случи в 86-тата минута, когато Линдельоф не изчисти добре една топка, тя се удари в главата на Макголдрик и влезе в мрежата на Дийн Хендерсън за втори път.

Победата изкачи "червените дяволи" до шестата позиция в класирането, а "остриетата" остават закотвени на дъното с една единствена точка.