Нюкасъл би Уест Хем с 4:3 в луд мач с 2 обрата (ВИДЕО)

„Свраките“ с червен картон и нови контузии след 110-минутна битка

Нюкасъл постигна впечатляващ обрат от 1:3 до 4:3 срещу гостуващия Уест Хем в първия мач от XXX кръг на английската Висша лига.

„Свраките“ откриха резултата с ранен гол от дузпа на Александър Исак (6), но до почивката Михаил Антонио (21) и Мохамед Кудус (45+10) дадоха аванс на лондончани.

Те го увеличиха скоро след паузата, тъй като звездата им Джаред Боуен (48) също се разписа, а междувременно още двама от Нюкасъл се контузиха.

Всичко обаче се обърна в 77-ата минута, когато след намеса на ВАР домакините получиха доста дискусионна дузпа. Исак (77) отново я превърна в гол, за да намали до 2:3, след което на сцената се появи резервата Харви Барнс.

Той изравни в 83-ата минута, а в последната 90-а на редовното време донесе успеха на „свраките“.

Срещата продължи над 110 минути, но след нея Нюкасъл вече може да се похвали с 43 точки, като има само с 1 по-малко от 7-ия във временното класиране тим на Уест Хем.