Новият Тотнъм започна с реми срещу Брентфорд (ВИДЕО)

Ангелос Постекоглу дебютира с 2:2 в първия мач без Хари Кейн

В първия мач на Ангелос Постекоглу като мениджър Тотнъм завърши 2:2 като гост на Брентфорд и така откри кампанията във Висшата лига с точка. Това беше и първи мач на Шпорите без голмайстора им и любимец на местните привърженици Хари Кейн.

Само след 11 минути игра Тотнъм откри резултата чрез Кристиан Ромеро, който трябваше дори да напусне заради медицинска помощ. Но Брентфорд обърна развоя на мача чрез Брайън Мбемо от дузпа в 26-ата минута и Йоан Уиса десет по-късно. Емерсон Жуниор изравни за Тотнъм в 3-ата минута на добавеното време на първата част.

Много силно се включи новото попълнение на Тотнъм Джеймс Мадисън, който изработи и двата гола за своите.

След почивката и двата отбора нямаха намерение да се предават, а Брентфорд доказа, че не се съобразява с никой. Но втората част беше за вратарите, които с няколко отлични спасявания оставиха резултата от първото полувреме.

Въпреки пропуснатата победа, в студиото на Скай Спортс отбелязаха, че днес играта на Тотнъм е била много по-интересна за гледане, вместо познатата формула "10 процента Кейн плюс 90 процента скука". Наличието на Мадисън не донесе кой знае колко магия в средата на терена, но остави впечатление за достатъчно агресия и отбор, който няма да се примирява с лошо развитие на мачовете.