3. Неймар наказа и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар наказа и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бляскавото трио на Барселона нанесе първа загуба на "Червените дяволи" в контролите

С гол на спрягания за рекорден трансфер в световния футбол Неймар, Барселона победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на турнира "International Champions Cup"пред над 80 000 зрители на стадиона в Лендоувър, предградие на Вашингтон. Това е първа загуба на „Червените дяволи” от петте им мача досега в предсезонните контроли.

Въпреки че вниманието е насочено главно към очаквания мегатрансфер на Неймар за 222 млн. евро в ПСЖ, бразилецът не спира да бележи на терена и след двата гола в мрежата на Ювентус, сега разпечата и вратата на Юнайтед.

Тази нощ Барселона излезе на терена в синьо, а манчестърци в бяло. Каталунците започнаха с бляскавото си трио в атака – Меси, Неймар, Суарес и в началните минути всичко интересно се случваше пред Давид Де Хеа, който бе обстрелван от триото.

В 31-ата минута Меси опита с характерен за него пас в коридор да изведе Неймар, Антонио Валенсия пресече, но при овладяването на топката загуби равновесие в собственото наказателно поле и падна, а Неймар му отне, завъртя се около оста си и отблизо матира Де Хеа за 1:0.

Меси беше близо до целта от пряк свободен удар, а Де Хеа спаси фантастично след акробатична странична ножица на Луис Суарес.

Антони Марсиал стреля леко над напречната греда на каталунците в средата на втората част. Пако Алкасер се освободи и остана сам срещу Серхио Ромеро, който спаси и предотврати втори гол.

В последните минути Юнайтед натискаше, но последният изстрел в мача на Маркъс Рашфорд излетя в аут и Барса съхрани победата.

Следващата среща на Барселона е голямото дерби с Реал Мадрид в Маями. „Ел Класико” на американска земя е рано в неделя сутрин от 03:05 часа.

Също в неделя, но от 20:00 Манчестър Юнайтед играе контрола с норвежкия Валеренга.

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави