3. Невероятна драма! Барса превзе "Ел Мадригал" в голов екшън със 7 попадения и обрат (ВИДЕО)

Каталунците и Виляреал си спретнаха луд мач

Барселона победи Виляреал с 4:3 като гост в истински спектакъл от третия кръг на Ла Лига. Каталунците имаха аванс от 2:0, но допуснаха обрат до 2:3, след което на свой ред обърнаха. Барса е със 7 точки във временното класиране, докато „жълтата подводница“ е с три.

След едва пет минути игра Александър Сьорлот прати топката в мрежата на Марк-Андре тер Стеген, но попадението не бе признато заради засада.

Барселона излезе напред в резултата в 12-ата минута. Ламин Ямал предостави великолепно центриране на Гави, който бе оставен непокрит от отбраната на Виляреал и с глава прати топката в мрежата.

Само три минути след това Барса стигна до второ попадение, след като каталунците проведоха отлична многоходова комбинация, при която Френки де Йонг излезе на добра позиция и се разписа в мрежата на „жълтата подводница“.

Виляреал успя да върне един гол в 26-ата минута. Алехандро Баена центрира за Хуан Фойт, а той с глава матира Тер Стеген с помощта на десния страничен стълб.

Четвърт час по-късно Алфонсо Педраса поднесе топката на тепсия за Александър Сьорлот и норвежецът се разписа без проблеми на празна врата.

Виляреал стигна до пълен обрат в 50-ата минута. Педраса намери Алекс Баена, който елегантно шутира към далечния ляв ъгъл – 3:2.

Шест минути след това Ламин Ямал можеше да изравни резултата, но уцели напречната греда.

Барселона успя да изравни в 68-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на Виляреал топката стигна до Феран Торес, който с хладнокръвен удар вкара за 3:3.

Черити минути по-късно Ламин Ямал отново бе спрян от рамката на вратата, след като нанесе удар в левия страничен стълб, но Роберт Левандовски бе заел перфектна позиция, за да прати топката в мрежата за крайното 4:3 в полза на Барса.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А