Наполи с нова грешна стъпка в Серия "А", едва се спаси от загуба срещу Дженоа (ВИДЕО)

"Партенопеите" взеха само точка у дома

Наполи допусна поредна грешна стъпка в Серия А, след като завърши наравно 1:1 с Дженоа в мач от 25-ия кръг на първенството. "Грифоните" поведоха в резултата в 47-ата минута с гол на Мортен Френдруп, но Сирил Нгонге все пак успя да донесе точката за "партенопейците".

В 3-ата минута Хвича Кварацхелия се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля, но вратарят Хосеп Мартинес успя да се намеси.

Четири минути по-късно Матео Ретеги се извиси в пеналтерията и засече топката с глава. Алекс Мерет обаче показа отличен рефлекс.

В 15-ата минута Мартинес отново показа класата си. Андре-Франк Замбо Ангиса стреля от границата на пеналтерията, но стражът на гостите спаси.

12 минути след това добрите изяви на вратарите продължиха. Мерет отново отказа Ретеги, след като изби удара му с глава в корнер.

В 48-ата минута Дженоа поведе в резултата. Мортен Френдруп реализира след изпълнение в десния ъгъл, което не остави шансове на Мерет.

Четири минути след това Наполи можеше да изравни. Матео Политано изпълни пряк свободен удар. Топката обаче премина над напречната греда.

В 57-ата минута Мартинес направи поредното си спасяване. Кварацхелия опита удар от далечно разстояние, но стражът на "грифоните" не позволи на домакините да стигнат до равенството.

17 минути след това Ангиса пробва късмета си с удар с глава, който обаче бе неточен. В 87-ата минута отново Кварацхелия бе разколебан от Мартинес, след като изстрелът на грузинеца в долния ляв ъгъл бе отразен от вратаря.

В 90-ата минута отборът на Валтер Мадзари все пак стигна до изравнително попадение. Джовани Симеоне намери Сирил Нгонге в пеналтерията, а той не остави този път шансове на Мартинес.

Интер взе точката от Лацио в последната минута

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)