Интер взе точката от Лацио в последната минута (ВИДЕО)

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Шампионът Интер и Лацио не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от предпоследния 37-и кръг в Серия А. Така „бианкочелестите“ събраха 60 точки на седмото място и ще трябва още малко да се потрудят, за да си гарантират място в Лига Европа. „Нерадзурите“ имат 93 точки.

Още в третата минута Интер имаше шанс да поведе, след като Маркюз Тюрам получи великолепно подаване в наказателното поле и от страхотна позиция стреля към долния десен ъгъл, но много слабо и Иван Проведел улови.

Само две минути след това Валентин Кастеянос направи изключителен индивидуален рейд, след което стреля към долния десен ъгъл и преодоля Ян Зомер, но попадението не бе признато от ВАР.

В 32-рата минута Лацио все пак излезе напред в резултата. Николо Ровела намери Даичи Камада, който изстреля свиреп удар от границата на наказателното поле към десния ъгъл и не остави никакви шансове на Зомер – 0:1.

В 58-ата минута Николо Барела стигна до отскочила топка в наказателното поле и я насочи с глава към десния ъгъл, но Проведел спаси. Минута по-късно Лаутаро Мартинес засече с глава центриране от корнер, но уцели левия страничен стълб.

В 87-ата минута Интер стигна до изравнително попадение. Алексис Санчес центрира от пряк свободен удар и намери Дензъл Дъмфрис, който нанесе удар с глава към десния ъгъл и прати топката в мрежата за крайното 1:1.