3. НА "ОЛД ТРАФОРД": Юнайтед се измъчи за обрат срещу Брайтън (ВИДЕО)

НА "ОЛД ТРАФОРД": Юнайтед се измъчи за обрат срещу Брайтън (ВИДЕО)

Уелбек вкара на бившия си тим, "червените дяволи" с трети пореден успех

Манчестър Юнайтед измъкна труден успех с 2:1 срещу Брайтън в мач от Висшата лига. "Червените дяволи" трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до трите точки на "Олд Трафорд", след като допуснаха съперника им да поведе в резултата. Наказа ги бившият им футболист Дани Уелбек. С попадения на Рашфорд и Гринууд в последния половин час обаче тимът на Оле Гунар Солскяер стигна до трета поредна победа в първенството. Така Юнайтед събра 60 точки, с 14 по-малко от лидера Манчестър Сити, които обаче е изиграл мач повече. За "червените дяволи" по-важното е че увеличиха аванса си пред третия Лестър на четири пункта.

Още в третата минута на Бруно Фернандеш опита удар, който обаче прелетя високо над вратата. Пет по-късно диагонален шут на Мейсън Грийнууд се отби в лявата греда на Брайтън.

Гостите нанесоха своя удар в 13-ата минута. Дани Уелбек засече хубаво центриране с глава, Хендерсън спаси, но топката се върна в в бившия нападател на Юнайтед и този път той не сгреши - 0:1!

В следващите минути темпото на игра спадна значително и сериозни положения пред двете врати липсваха. Малко преди почивката Хари Магуайър се хвърли в краката на Адам Лалана и предотврати втори гол за Брайтън! След последвалия корнер, топката попадна в Мьодер и стреля, но ударът му се размина с целта.

Домакините вдигнаха ниво след почивката. В 60-ата минута Пол Погба изведе Бруно Фернандеш на добра позиция, но Санчес излезе, скъси ъгъла и не му позволи да нанесе хубав завършващ удар. Още в следващата атака обаче Маркъс Рашфорд не сгреши за 1:1!

В 70-ата минута Хари Магуайър изпусна Уелбек и наруши баланса му в наказателното поле. Таранът не успя да засече отблизо и основателно имаше претенции за дузпа. Майк Дийн обаче не сметна за нужно да посочи бялата точка. Мнениено му не промени и намесата на ВАР.

Мейсън Грийнууд донесе победата на домакините в 83-ата минута с първия си шампионатен гол от началото на годината. Бруно Фернандеш центрира към Погба, той не нанесе хубав удар, но топката попадна в Грийнууд, който с глава я насочи към вратата, а защитник на Брайтън не се намеси добре и след рикошет в крака му резултатът стана 2:1!