3. Моуриньо: Спечелих ШЛ два пъти, след като завършвахме втори в групата

Моуриньо: Спечелих ШЛ два пъти, след като завършвахме втори в групата

Специалния коментира треньорската рокада в бившия си клуб Челси

Наставникът на Реал /Мадрид/ Жозе Моуриньо изрази оптимизъм след класирането на испанския гранд за осминафиналите на турнира Шампионска лига.

„Белия балет” ще бъде на второ място в своята група, тъй като германския първенец Борусия /Дортмунд/ е недостижим на върха кръг преди края, но Специалния видя добра поличба в това.

„В двата случая, когато спечелих трофея, финиширах втори в групата", каза Моуриньо след равенството 1:1 с Манчестър Сити, изхвърлило „гражданите" от турнира на богатите.

„С Порто завърших втори зад Реал /Мадрид/ и спечелих турнира, а с Интер бях зад Барселона и отново победих накрая. Винаги когато съм завършвал на първо място в групата, не съм печелил отличието. Опитът ми показва, че таблицата няма много значение в последствие.

„Иначе заслужавахме да спечелим, защото и през второто полувреме имахме доста шансове за гол, а можехме и още преди почивката да си подпечатаме победата. Но не реализирахме второ попадение, а те се възползваха от дузпата - по телевизията се е видяло по-добре дали е имало наистина нарушение.

След като Арбелоа получи червения картон, нямаше как да се борим за победа и просто играехме за точката, която вече ни дава поводи за задоволство, защото се класирахме напред", допълни Специалния и коментира раздялата на колегата му Роберто Ди Матео с бившия му клуб Челси и назначаването на Рафаел Бенитес.

„Никога не ми е приятно, когато уволняват някого, защото може да се случи на всеки, но това е футболът. В същото време всички са наясно, че харесвам Челси и подкрепям всеки техен треньор, както беше преди, когато Роберто встъпи начело. Ще направя същото и ще пожелая успех на следващия мениджър."