3. Моу надхитри Тотнъм със златна резерва и изравни рекорд на сър Алекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед с шеста поред победа на нула във Висшата лига на „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед вече има седем победи в също толкова мача от всички турнири на „Олд Трафорд” този сезон.

Това стана факт, след като „червените дяволи” победиха с минималното 1:0 гостуващия Тотнъм в дербито, с което стартира десетият кръг на английската Висша лига.

Гостите от Лондон нямаше как да разчитат на водещия си реализатор Хари Кейн, но и Жозе Моуриньо имаше сериозни кадрови проблеми, тъй като поради контузии от сметките му отпаднаха Пол Погба, Златан Ибрахимович, Майкъл Карик, Маруан Фелайни и Маркос Рохо.

Така атаката на „червените дяволи” бе поведена от Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд, докато „шпорите” излязоха без чист нападател на „Олд Трафорд”, като в най-предни позиции действаше кореецът Хьон-Мин Сон.

Още във втората минута Лукаку получи пред пеналта и влезе навътре, след което с прострелно центриране опита да намери Маркъс Рашфорд, но Юго Лорис се намеси решително.

Малко по-късно Ашли Йънг проби отляво, но нямаше кой да засече подаването му, тъй като Рашфорд бе изпреварен.

В десетата минута домакините имаха страхотна възможност, след като Лорис не изчисти добре една топка, но пасът на Лукаку към Рашфорд бе малко прибързан и не достатъчно силен, а после и младокът се засуети. Така всички приключи с неточен диагонален удар на белгийския национал от малък ъгъл.

Малко по-късно Рашфорд отправи много хубав изстрел от свободен удар, но Лорис изби в корнер.

Постепенно Тотнъм отблъсна първоначалния домакински натиск на Манчестър Юнайтед и започна да поглежда по-смело към вратата на съперника, макар и предимно с безопасни далечни удари.

Като цяло втората част на първото полувреме бе лишена от добри голови положения и битката се пренесе предимно в средата на терена.

После Ашли Йънг и Деле Али се спречкаха в средата на терена, така че трябваше да бъдат разтървани от своите съотборници, а в 37-ата минута футболистът на Тотнъм получи шанс да стреля с глава след ъглов удар, но прати топката в тялото на свой съотборник.

Така в крайна сметка първото полувреме приключи без попадения.

След паузата Манчестър Юнайтед повтори упражнението от началото на срещата и се настани в половината на Тотнъм.

В 54-ата минута Хенрик Мхитарян се измъкна в наказателното поле и стреля, а Рашфорд бе на сантиметри от добавка след намесата на Лорис, но бе изпреварен.

Секунди след това отново арменецът проби по фланга и центрира опасно, ала Лорис изби пред погледа на Лукаку. Последният опита малко по-късно удар от воле, който бе блокиран.

Впоследствие дъждът над „Олд Трафорд” се усили значително и наставникът на гостите Маурисио Почетино направи двойна смяна, като пусна на терена и типичен нападател в лицето на Фернандо Йоренте.

Не след дълго Рашфорд имаше шанс да изведе съотборник сам срещу вратаря, но прибърза с подаването и го насочи към Лукаку, който бе добре затворен от бранител в бяло.

В 65-ата минута Антонио Валенсия отправи страховит изстрел от ждроб, ала топката мина на сантиметри над целта.

В 73-ата минута и Лукаку опита своя шанс, макар ъгълът да бе твърде малък, а и Лорис се застрахова със спасяване.

В 77-ата пък гостите имаха една от малкото си голови възможности в срещата, след като Кристиан Ериксен намери чудесно Деле Али в наказателното поле, но младокът не можа да насочи добре топката и тя излезе в аут.

Отговорът на Манчестър Юнайтед дойде едва две минути по-късно, когато резервата Джеси Лингард проби по фланга и центрира към Лукаку, който с глава прати топката в страничната греда.

Впоследствие попадение на Деле Али бе справедливо отменено заради засада на асистента му, а веднага след това „червените дяволи” нанесоха своя удар.

Давид де Хеа вкара топката в игра и тя падна в половината на Тотнъм, където Лукаку надскочи пазача си и я продължи към Антони Марсиал.

Появилият се в 70-ата минута френски национал пък успя, макар и с доза късмет, да я прати в мрежата и така да открие резултата в 81-ата минута на мача.

Първото попадение на 21-годишния футболист от над месец насам във Висшата лига се оказа напълно достатъчно на Манчестър Юнайтед да стигне до успеха и така тимът изравни рекорд, поставен от отбора на сър Алекс Фъргюсън през 2010 година – шест поредни домакински победи на нула в Премиършип.

След успеха „червените дяволи” вече имат 23 точки и изостават с две от своя градски съперник Манчестър Сити, който е лидер в класирането.

Тотнъм остана на третото място с 20 точки в актива си и за първи път не спечели като гост във Висшата лига през сезона, след като преди това надви последователно Нюкасъл, Евертън Уест Хем и Хъдърсфийлд.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Байли, Джоунс, Смолинг, Валенсия, Йънг, Ерера, Матич, Мхитарян, Рашфорд, Лукаку;

Тотнъм: Юго Лори, Орие, Алдервейрелд, Вертогнен, Дейвис, Дайър, Уинкс, Сисоко, Ериксен, Сон, Деле Али;

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)