Монца приземи летящия Сасуоло с 1:0 (ВИДЕО)

Неровердите победиха Ювентус и Интер, но загубиха като домакин

Монца се наложи над Сасуоло с 1:0 като гост на стадион „Мапей“ в мач от седмия кръг от Серия А. Единственото попадение в срещата падна в 66-ата минута, когато Лоренцо Коломбо порази вратата на „нероверди“.

След като приземи Сасуоло, който влезе в двубоя на гърба на два поредни успеха над Ювентус и Интер, Монца събра актив от 9 точки и заема 12-о място. „Неровердите“ пък са същия брой точки, заемайки 11-о място в Серия А.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 36-ата минута Доменико Берарди навлезе в наказателното поле на Монца и отправи мощен изстрел, който обаче бе спасен от Микеле ди Грегорио. Последва добавка от страна на звездата на Сасуоло, но отново стражът на Монца бе на ниво и изби.

В дебютните минути на второто полувреме гостите поеха инициативата. В 48-ата минута Йоргос Кириакопулос навлезе в наказателното поле на Сасуоло и стреля от близко разстояние, но не намери очертанията на вратата, пазена от Андреа Консили.

Лоренцо Коломбо получи топката в близост до вратата на Сасуоло в 56-ата минута и шутира още с първото си докосване, но Консили отрази.

Натискът на Монца даде резултат в 66-ата минута, когато Коломбо тръгна на индивидуален рейд, навлезе в наказателното поле, финтира вратаря и прати топката в средата на опразнената врата, за да изведе своя тим напред.

Монца изпрати за втори път топката във вратата на Сасуоло в 86-ата минута, когато Лоренцо Коломбо бе изведен зад гърба на отбраната на домакините, а офанзивният футболист на Монца вкара гол, подобен на първия. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на голмайстора.

В друг мач, който се изигра по същото време Торино и Верона завършиха при резултат 0:0