3. Милан с решителна крачка към титлата (ВИДЕО)

Милан с решителна крачка към титлата (ВИДЕО)

Скъпоценното попадение за „успеха на росонерите“ срещу Фиорентина заби Рафаел Леао

Милан победи с 1:0 Фиорентина у дома в среща от 35-ия кръг на Серия А и дръпна с пет точки пред Интер на върхва в класирането. Скъпоценното попадение за „росонерите“ по пътя им към първа титла от 2011 година, заби Рафаел Леао десет минути преди края.

Топката се озова в мрежата на гостите още в третата минута, но попадението на Тео Ернандес бе отменето заради засада. В 16-ата Жиру остана сам срещу вратаря, но изпрати топката в аут. Доминацията на домакините продължи, но не успяваха да превземат вратата на гостите.

В 48-ата минута Леао от точката на дузпата прати кълбото над вратата. С пропуски блеснаха още Кесие, който отправи първия точен удар, както и Ребич.

В 76-ата минута Менян демонстрира страхотен рефлекс след удар на Кабрал. Така френският страж спаси своите от шок насред „Сан Сиро“.

Усилията на Милан все пак бяха възнаградени в 82-ата минута. Тогава Терачано сгреши фатално, пускайки пас, пресечен от Леао, който напредна и го матира – 1:0. Така португалецът се превърна и първият играч на „росонерите“, вкарал 10 гола през сезона.

В друг мач от кръга Андреа Белоти отбеляза хеттрик за успеха на Торино с 3:1 като гост на Емполи. Домакините поведоха с гол на Шимон Журковски в 56-тата минута, но в 59-ата остана с човек по-малко след червен картон на Валерио Вере и това даде началото на обрата. Андреа Белоти влезе в игра от пейката и  помогна на “биковете” да осъществят пълен обрат. Междувременно Петар Стоянович от Емполи получи в 85-тата минута, втори жълт, съответно червен картон и домакините доиграха срещата с девет души.