3. Меси и Вия се разправиха с Райо Валекано за 3:1 (ВИДЕО)

Меси и Вия се разправиха с Райо Валекано за 3:1 (ВИДЕО)

Лео Меси вкара два пъти и направи асистенция, гол и асистенция за Вия, Барса е 13 точки пред Реал

Лионел Меси не спира да бележи, а Барселона спечели с 3:1 у дома срещу Райо Валекано в 28-ия кръг на Примера дивисион. Аржентинецът вкара два гола и асистира за първото попадение на Давид Вия при 24-ия успех на каталунците този сезон в шампионата.

Барса записа шеста поредна победа срещу „пчеличките”, като от предните 5 мача головата разлика беше смазваща – 19:0 за „блаугранас”. За Райо двубоят бе пети поред без успех в първенството.

Лионел Меси пък се разписа в 18-ти пореден мач в Ла Лига и вече няколко кръга сам подобрява това свое историческо постижение.

Вия пак беше титуляр след важния гол през седмицата срещу Милан. Масчерано също запази място в центъра на защитата в отсъствието на контузения Карлес Пуйол.

Райо отправи първия опасен шут, но Пинто изби в корнер. После Меси нетипично не успя да се справи при добър пас на Сеск и провали атаката.

Лео Меси ставаше все по-опасен с всяка изминала минута и в 8-ата тресна напречната греда с технично изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра.

Веднага след това Пити потърси дузпа след сблъсък с Масчерано в наказателното поле, но съдията не даде нито дузпа, нито жълт картон за симулация.

Алексис Санчес беше много активен на фланга. В средата на първата част Иниеста показа магически отигравания с два паса за Алба и Адриано, които обаче не успяха да оползотворят страхотните отигравания. Иниеста носеше капитанската лента на Барса тази вечер.

Барса поведе в 25-ата минута след образцова контра. Иниеста пусна за Меси в центъра, Бълхата дриблира на скорост до пеналта и пусна за Вия, който с едно докосване насочи в горния десен ъгъл за 1:0.

Пет минути преди почивката Вия върна жеста. Иниеста изведе Вия зад защитата, той изчака включването на Меси и му подаде, а аржентинецът също с едно докосване прати в далечния ъгъл – 2:0.

Меси се разписва вече в 18 поредни мача от Ла Лига. Този рекорд му принадлежи от няколко седмици, но Бълхата непрекъснато го актуализира.

Публиката започна да скандира името на Давид Вия и показа любовта си към голаджията, който бе спряган за трансфер далеч от „Ноу Камп” през зимата.

След паузата Меси опита много технично с пета да изведе Алвеш, но защитата разгада намеренията му. Санчес пък стреля неточно.
Меси отново бе във вихъра си в 57-ата минута. Вия му подаде, Меси надбяга Арбия и майсторски прехвърли вратаря Рубен за 3:0.

За головете на Меси „Евроспорт” написа една много показателна фраза: „Три неща са сигурни на този свят – смъртта, данъците и головете на Лионел Меси”. Това бе 42-и гол за Меси в едва 28 мача в Ла Лига – средно по 1,5 гола на мача...

Барса свали оборотите и Райо вкара почетно попадение 20 минути преди края. Бившият капитан на Еспаньол Раул Тамудо влезе от пейката и се разписа в първото си докосване.

Пити центрира отдясно и Тамудо изпревари Пике, за да прати зад Пинто – 3:1.

Рубен попречи на Меси да направи хеттрик и изби над гредата в корнер, а после претенциите на суперзвездата за дузпа не бяха уважени.

Пити опита да изненада Пинто отдалеч, но вратарят изби над гредата в корнер.

Барселона е лидер със 74 точки, на 13 пред втория Реал Мадрид. Райо Валекано има 41 на 9-та позиция.

Гранада не успя да победи Леванте в последна среща от 28-ия кръг на Ла Лига, но взе важна точка в битката за оцеляване след 1:1 на „Лос Карменес”.

Педро Лопес направи фаул в наказателното поле в 31-ата минута и домакините получиха дузпа. Мексиканецът Гилерме Сикера беше точен и направи 1:0.

На почивката за Леванте се появи Робърт Акуафреска. Бившата звезда в Серия А имаше нужда само от пет минути, за да спечели точка за своя отбор.

Ибора подаде за Акуафреска и италианецът преодоля вратаря Тоньо за 1:1.

Гранада има 28 точки на 16-а позиция, Леванте е 11-ти с 37.
Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман