3. Мбапе започна да вкарва, Реал Мадрид би Бетис 2:0 (ВИДЕО)

Мбапе започна да вкарва, Реал Мадрид би Бетис 2:0 (ВИДЕО)

Французинът отбеляза и двете попадения на "Бернабеу"

Килиан Мбапе вкара дебютните си два гола в Ла Лига, с които Реал Мадрид победи Бетис с 2:0 в двубой от 4-ия кръг на Ла Лига. Френският нападател се разписа през второто полувреме, като с този успех „лос бланкос“ събраха 8 точки и излязоха на второ място във временното класиране на испанското първенство, докато тимът на Мануел Пелегрини остава с 2 точки на 17-ата позиция.

Мачът на „Сантиаго Бернабеу“ започна с шанс за Бетис, но в 10-ата минута Абде Езалзули не уцели вратата след удар с глава.

До края на първата част с пропуски се отчетоха Винисиус и Родриго и така първата част завърши без попадения.

Бетис създаде положение в 58-ата минута, когато Ез Абде получи възможност да обстрелва вратата на „лос бланкос“, но не я уцели.

Предимството на Реал Мадрид бе материализирано в 67-ата минута, когато Винисиус проби по границата на наказателното поле и намери вътре Федерико Валверде. Уругваецът погали топката с пета и я насочи елегантно към Килиан Мбапе, който с удар от движение прати топката в долния десен ъгъл – 1:0 за Реал Мадрид с първия гол на Килиан Мбапе в Ла Лига!

Само 7 минути по-късно Винисиус Жуниор бе изведен зад защитата и бе съборен от Руи Силва. Първоначално бе отсъдена засада, но след преразглеждане на ВАР се видя, че бразилецът е в редовна позиция и бе отсъдена дузпа за Реал Мадрид.

Зад топката застана Килиан Мбапе, който четвърт час преди края на мача реализира втория си гол в мача – 2:0 за Реал Мадрид!

Юнайтед громи за Купата на Лигата

"Червените дяволи" вкараха 7

Байерн помете Динамо (Загреб), Кейн с хеттрик от дузпи (ВИДЕО)

Силен дебют за Венсан Компани в Шампионска лига

Индзаги не търси реванш от Сити за финала през 2023-та

В сряда Интер се изправя срещу "гражданите" в ШЛ

Майорка задълбочи кризата в Сосиедад

Дузпа реши мача от 7 кръг в Ла Лига

Ювентус започна в ШЛ с 3:1 над ПСВ (ВИДЕО)

Гуардиола: Холанд може да вкара 99 гола в 100 мача

Мениджърът на Манчестър Сити не очаквал от звездата си да вкара по 2-3 гола всеки път