3. Ман Юнайтед сгази Евертън при завръщането на Рууни (ВИДЕО)

Ман Юнайтед сгази Евертън при завръщането на Рууни (ВИДЕО)

"Червените дяволи" згасиха "карамелите" с голове в края, Валенсия вкара шедьовър

Манчестър Юнайтед продължава да гази на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" победиха Евертън с 4:0 при завръщането на Уейн Рууни в стария му дом.

Играчите на Жозе Моуриньо поведоха рано в срещата, но едва в края си затвърдиха успеха с 3 късни гола. Те обаче доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с убедителен успех.

Резултатът беше открит още в 3-та минута чрез шедьовър на Антонио Валенсия. Еквадорецът вкара със страхотен удар от воле след подаване на Неманя Матич. Това успокои домакините и те продължиха да играят в добро настроение.

В 23-та минута Ромелу Лукаку направи фрапантен пропуск, Той страхотно Ашли Уилямс се провали на най-лесното - да вкара сам срещу Джордан Пикфорд. Ударът му прелетя встрани.

До края на полувремето "червените дяволи" имаха още няколко изгодни шанса, но ги пропиляха. Евертън започна втората част много по-добре. Уейн Рууни имаше шанс да накаже бившия си клуб в 46-та минута, но пропусна от удобна позиция.

В тези минути Евертън натисна и Сигурдсон също имаше шанс да вкара. Исландецът пропусна след центриране на Куко Мартина и грешка на Фил Джоунс.

Хуан Мата удари дясната греда на Пикфорд в 64-та минута след хубаво фалцово изпълнение на пряк свободен удар.

В крайна сметка головете завляха, но в края на мача. Първо в 83-та минута Хенрих Мхитарян реализира от близо след пас на Лукаку. Самият белгиец също вкара в 89-та минута. Той изпълни пряк свободен удар, след което топката се отби в стената. Тя стигна до Матич, който центрира и Рашфорд отклони за колегата си в атака. Лукаку нямаше проблем да реализира, за да оформи класиката.

Крайното 4:0 направи Антони Марсиал, който отново се влючи силно като резерва. Той финтира в наказателното поле между трима и топката се отби в ръката на бившия играч на Юнайтед Морган Шнайдерлин. Самият Марсиал се нае с изпълнението на дузпата и реализира.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)