3. Малшанс и съдийски грешки закопаха Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Малшанс и съдийски грешки закопаха Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

"Белия балет" отново не победи през 2019-та, падна от отбор с четири поредни загуби

Реал (Мадрид) отново се провали в испанското първенство, след като загуби като домакин от Реал Сосиедад с 0:2 и все още няма победа през 2019г., макар да изигра вече две срещи през новата година.

Преди три дни "кралския клуб" завърши 2:2 срещу Виляреал в отложения мач от първенството заради участието на мадридчани на Световното клубно първенство.

Реал Сосиедад започна ударно срещата и още в 3-та минута, точен бе Уилиям Хосе за 0:1. Последва пълен контрол на Реал (Мадрид), но удари на Винисиъс Жуниор и Лука Модрич бяха спасени, а малко преди това Карим Бензема стреля неточно. В 45-та минута Лукас Васкес бе изключително близо до изравняването, но топката се отби в напречната греда.

Веднага след почивката Жуниор отново пробва да отбележи, но Рули спаси. Така се стигна до 61-та минута, когато Реал остана и с човек по-малко, след като Лукас Васкес получи втори жълт картон и се отправи към душовете по-рано.

Това не спря опитите на домакините да се доберат поне до точката. Лука Модрич не успя да преодолее Рули в 66-та, а малко след това втурналия се напред Серхио Рамос също бе спрян от стража на Сосиедад.

Гостите подпечатаха победата си с гол на Рубен Педро с глава в 83-та минута, а в оставищите до края на двубоя Реал (Мадрид) нямаше шанс да отбележи дори почетно попадение.

Така "белия балет" извхвърча от топ 4, след като на тяхното място застана Алавес с 31 точки. Възпитаниците на Солари имат една по-малко, а Сосиедад прекъснаха серия от четири поредни загуби в първенството и се изкачиха на 12-то място с 22 точки.