3. Малага шокира Реал Мадрид без Касияс на "Росаледа" (ВИДЕО)

Малага шокира Реал Мадрид без Касияс на "Росаледа" (ВИДЕО)

"Лос бланкос" претърпяха поражение с 2:3

Реал Мадрид претърпя тежко поражение като гост на Малага с 2:3 в мач от 17-ия кръг на Примера.

Домакините откриха резултата в 49-ата чрез Франсиско Аларкон, но след автогол на Серхио Санчес в 66-ата "лос бланкос" изравниха. С попадения 73-ата и 76-ата минута обаче Роке Санта Крус отново изеде Малага напред, преди Бензема да намали преднината на съперника в 82-ата.

Изненадващото на вратата на гостите вместо Икер Касияс застана Антонио Адан. Футболистите на Реал Мадрид показаха, че са истински кавалери преди мача като облякоха фланелки в подкрепа на възстановяващия се след операция Тито Виланова.

Срещата започна с натиск на мадридчани, но на няколко пъти Кристияно Роналдо и компания не бяха съсредоточени при завършващия удар.

От своя страна домакините трудно стигаха до стрелкови позиции и почти не застрашаваха резервния страж на Реал.

След почивката обаче футболистите на Малага изглежда решиха, че нямат какво да губят и се впуснаха в атака. Техният натиск бързо даде резултат, след като в 49-ата минута Франсиско Аларкон се разписа от петнайсетина метра.

Стъписаните мадридчани не успяха да реагират веднага, но постепенно се окопитиха и успяха да стигна до изравнително попадение, макар и с известна доза късмет, след като Серхио Санчес си отбеляза нелеп автогол.

Вместо да се втурнат напред в търсене на победно попадение обаче, гостите получиха нови две. В 73-ата минута дойде моментът на Роке Санта Крус, който направи добавка от непосредствена близост след като удар на Хоакин не попадна в целта.

Само три минути по-късно същата смъртоносна комбинация Хоакин - Санта Крус доведе до нов гол пред невярващите погледи на "белите".

Гостите така и не съумяха да се съвземат от шока и стигнаха само до намаляване на резултата в 82-ата минута, когато точен бе Бензема, след асистенция на Йозил.

Така отборът на Малага се изкачи на четвърта позиция с актив от 31 точки, на две зад третия Реал. Мадридчани пък вече изостават на цели 16 от лидера Барселона.