3. ЛУД МАЧ! Швейцария избегна чутовен срам (ВИДЕО)

ЛУД МАЧ! Швейцария избегна чутовен срам (ВИДЕО)

Беларус изпусна престижен успех в Санкт Гален

Швейцария бе на прага на чутовна издънка срещу Беларус при равенството 3:3 в европейска квалификация от Група I по пътя към Евро 2024. Домакините изоставаха в резултата с 1:3 в Санкт Гален до 89-ата минута, когато стартира и похода към частичния обрат.

Резултатът бе открит от звездата на тима Джардан Шакири още в 28-ата минута. В същото време Гранит Джака изигра своя 118-и мач за Швейцария, изравнявайки по този показател легендата Хайнц Херман. Преднината за домакините се задържа до средата на втората част, когато дойде и големият удар.

Беларус се върна в двубоя в 61-ата минута, когато Макс Ебонг с глава изравни за 1:1, засичайки перфектно центриране на резервата Димитрий Антилевски. 7 минути по-късно обратът бе пълен. След ъглов удар Денис Полаков бе най-съобразителен и отново с глава простреля Ян Зомер. А шокът за Санкт Гален бе пълен в 84-ата минута. Тогава Самолевски се озова зад отбраната на домакините и прати топката в мрежата с премерен удар. Трябваше да се намесва и ВАР, за да потвърди, че играча на Беларус е бил в коректна позиция.

Гостите от Минск вече се виждаха с историческа първа победа срещу този съперник, когато дойдоха и шоковите 90 минути. Първо бранителят Мануел Аканджи успя да засече центриране на Шакири и да намали, а минута по-късно голмайсторът на тима Мохамед Амдоуни изравни за 3:3. Това обаче е нова грешна скъпка за шоколадите, които вече направиха два пъти по 2:2 с Румъния и Косово. В класирането тимът на Мурат Якин е лидер с 15 точки, следван от Румъния с 13, а Израел има 11.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня