3. Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Ливърпул спечели с минималното 1:0 гостуването си на Кристъл Палас от седмия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци остават на върха в класирането с 18 точки, а „орлите“ са 18-и с едва три.

Само няколко секунди след началото на срещата попадение за Кристъл Палас, дело на Еди Нкетия, не бе признато заради засада.

В деветата минута Ливърпул излезе напред в резултата, след като Коди Гакпо изведе Диого Жота и от чиста позиция не сгреши, пращайки топката в средата на вратата за 0:1.

В 35-ата минута мърсисайдци имаха шанс да отбележат ново попадение, след като Жота получи добро подаване в наказателното поле, но шутира покрай десния страничен стълб.

В добавеното време на първата част Палас можеше да изравни, след като Исмаила Сар нанесе хубав удар към долния десен ъгъл, но Алисон блесна с брилянтно спасяване.

В 57-ата минута Мохамед Салах получи топката в близост до вратата и стреля по земя, но Дийн Хендерсън спаси. Пет минути по-късно Жота стреля с глава покрай вратата.

В 84-ата минута пред Кристъл Палас се откри златна възможност за изравнителен гол, след като Еберечи Езе стигна до пас сам срещу Алисон, но стреля слабо и бразилецът улови.

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А