3. Лион шокира Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лион шокира Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо поиска дузпа пет минути преди края, но претенциите му не бяха уважени

Лион победи Ювентус с 1:0 като домакин в среща от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Първото опасно положение в мача беше за домакините, но ударът на Карл Токо Екамби срещна гредата. След половин час игра гостите временно останаха с човек по-малко заради сблъсък между Алекс Сандро и Матайс де Лихт, при което холандецът временно напусна терена с пукната глава.

В следващата атака Лион се възползва от това, че играе с човек повече и откри резултата с попадение на Лука Тусар. Ювентус имаше претенции за дузпа в 38-ата минута за падане на Куадрадо, но реферът подмина ситуацията, а всичко по-интересно през първата част се изчерпи със страхотен шанс на Токо Екамби, който прати топката над вратата.

Втората част предложи много битка на терена, в която защитите и на двата отбора показаха надмощие, а това повлия на липсата на чисти голови положения. Такова имаше в 69-ата минута, когато Дибала се измъкна от защитник, но стреля встрани.

Роналдо поиска дузпа пет минути преди края, но претенциите му не бяха уважени. Ужасът за Ювентус беше пълен в 87-ата минута, когато попадение на Дибала беше отменено заради засада, a италианците тотално побесняха в 89-ата минута, когато и Дибала поиска дузпа за задържане в наказателното поле, но такава отново не беше отсъдена. Реваншът е на 17 март.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман