3. Лео Меси е най-великият голмайстор в историята на Ел Класико /обновена/

Лео Меси е най-великият голмайстор в историята на Ел Класико /обновена/

Меси вкара хеттрик срещу Реал Мадрид и задмина рекорда на Ди Стефано от 18 попадения в дербито, вече има 21

Лионел Меси счупи рекорда на легендата Алфредо Ди Стефано за най-много голове в Ел Класико. 26-годишният аржентинец вкара хеттрик за успеха с 4:3 на „Бернабеу” тази вечер и вече има 21 гола във всички турнири срещу Реал.

Ди Стефано наниза 18 гола в мрежата на Барса в 30 срещи между 1953 и 1964 година. Меси подобри рекорда само за 27 мача.

Десетката на Барса откри сметката си срещу големия съперник с фамозен хеттрик за 3:3 на „Ноу Камп” през март 2007 година. После вкара два пъти при смазващото 6:2 насред Мадрид през май 2009-та и заби и двата гола за успеха с 2:0 на „Бернабеу” в Шампионска лига в полуфиналите през 2011-а.

Меси изравни рекорда на Ди Стефано на 2 март миналата година при загубата с 1:2 пак в Мадрид, но тази вечер вече еднолично поведе в тази престижна класация с 19-ото си попадение в края на първата част. След почивката Меси вкара на два пъти от дузпи и записа името си със златни букви в историята.

Успоредно с това Меси се доближи и до още един рекорд. Той задмина легендата Уго Санчес на второ място по голове в Ла Лига. Меси вече има 236, а Санчес има 234.
Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ