3. Кристиано Роналдо се разписа за Реал, "белия балет" би с 4:2 ЛДУ Кито

Кристиано Роналдо се разписа за Реал, "белия балет" би с 4:2 ЛДУ Кито

Реал (Мадрид) записа първа победа в турнира за „Купата на мира”, след като късно снощи мадридският гранд се наложи с 4:2 над ЛДУ Кито в среща от група „Б”. След този успех „белия балет” се класира за полуфиналите в надпреварата, където ще срещне италианския тим Ювентус. Преди два дни мадридският колос завърши 1:1 с Ал Ихтихад Джеда.

Старши треньорът на Реал бе заложил в стартовия състав на новите попълнения Кристиано Роналдо и Карим Бензема, но въпреки това първото полувреме завърши при нулево реми. Само три минути след подновяването на играта новият „галактико” Роналдо отбеляза първото си попадение с фланелката н а новия си отбор.

Той се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него. CR9 мина като на парад през двама защитници на ЛДУ Кито, влезе в полето и се опита да финтира противников защитник, който го събори и главният рефер веднага посочи бялата точката. Публиката на стадион "Сантиаго Бернабеу" полудя от радост при гола на Роналдо, който също не скри емоциите си и с характерен жест отпразнува първия си гол за Реал.

Само пет минути по-късно отново португалецът изтормози вратаря на ЛДУ Кито, след като изстреля истински снаряд в долния му десен ъгъл, но Домингес успя за избие топката. Тя обаче попадна в краката на другото ново попълнение на „белия балет” Гранеро, който от непосредствена близост прати топката в мрежата.

Символичните гости успяха да се върнат в мач с попадение на Вера в 68-ата минута, който се възползва от груба грешка в защитата на Реал. Само 3 минути по-късно защитникът Кристоф Метцелдер засече с глава центриране от корнер на Гранеро и направи резултата 3:1.

В 85-ата минута отново Вера се възползва от грешка на бранител в бяло и от няколко метра простреля Дудек. В последните минути на двубоя Дренте проби по лявото крило и центрира към Алваро Негредо, който оформи крайното 4:2. Така в петък Реал ще спори с Ювентус за място във финала на турнира.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЛДУ КИТО 4:2 (0:0)
1:0 Роналдо - д. (48)
2:0 Гранеро (53)