3. Кристиано отърва Моуриньо в първия му мач с Реал (видео)

Кристиано отърва Моуриньо в първия му мач с Реал (видео)

„Галактикос” победиха Клуб Америка в Сан Франциско с късен гол на Роналдо

Жозе Моуриньо стартира властването си начело на Реал Мадрид с трудно спечелен контролен двубой срещу мексиканския елитен тим Клуб Америка. „Галактикос” се наложиха с 3:2 в крайния резултат, като попаденията за Реал във Сан Франциско отбелязаха Каналес, Игуаин и Роналдо. Ескеда и Санчес затрудниха максимално звездната селекция, която бе без известна част от звездите си, но така и не успя да задържи предимството, което изкова през второто полувреме.

С играта си през първата част впечатлиха юношата на Расинг Сантандер Серхио Каналес и Кристиано Роналдо, който не се посвени да опита на няколко пъти марковите си далечни удари. В 18-ата минута отлично голово положение пропусна и Карим Бензема, който демонстрира чудесен контрол върху топката, но не и завършващ удар срещу стража на мексиканците.
След нови два пропуска на французина в рамките на една минута Кристиано комбинира с Бензема, който предпочете да изведе Каналес на чиста позиция. 19-годишният младок се възползва напълно от чистата си позиция и реализира първото си попадение за клуба в 35-ата минута.

През втората част в игра за Реал се появиха резервният вратар Антонио Адан и полевите играчи Диара, Ди Мария, Гранеро, Игуаин и Дренте.

След паузата Америка вдигна темпото и набързо наниза два гола във вратата на Реал. Ескеда се възползва от грешка в защитата и изравни в 54-ата, а седем минути след това Дренте сгреши фатално, което позволи на Санчес да покачи за 2:1.
Реакцията на Реал не закъсня и само две минути по-късно Игуаин възстанови равенството. Аржентинският нападател не сгреши след пас на Кристиано Роналдо и изравни резултата. Игуаин се разписа още веднъж, но голът му бе отменен в 79-ата минута заради засада. Роналдо обаче спаси положението с брилянтен бомбен шут от разстояние, с което подпечата първата победа на Реал Мадрид за това лято под ръководството на Жозе Моуриньо.

Реал Мадрид – Клуб Америка 3:2
1:0 Каналес 35’
1:1 Ескеда 54’
1:2 Санчес 61’
2:2 Игуаин 63’
3:2 Роналдо 82’

За Реал: Дудек, Хуанфран, Пепе, Гарай, Марсело, Гаго, Лас, Педро Леон, Роналдо, Каналес, Бензема;

За Клуб Америка: Очоа, Улисес, Рохас, Акивалдо, Росинеи, Монтенегро, Ескеда, Пардо, Вуосо, Санчес, Мартинес;