3. „Кралете” подчиниха с класика „синовете на боговете” (видео)

„Кралете” подчиниха с класика „синовете на боговете” (видео)

Реал би за трети пореден път Аякс, Лион се справи с Динамо Загреб след 2:0 у дома

Реал Мадрид победи за трети пореден път в последните две издания на Шампионска лига холандския Аякс, като този път го стори с 3:0 на своя „Сантяго Бернабеу”.

След като през миналата кампания „Белия балет” наниза 6 попадения на  „Синовете на боговете” и не получи нито едно във врата си, сега момчетата на Жозе Моуриньо също не оставиха съмнения в превъзходството си и заслужено спечелиха срещата.

Още в първата минута обаче холандският тим имаше възможност да поведе в резултата, но Дерк Буритгер не успя да порази целта от удобна позиция.

Точно след изтичането на първия четвърт час игра обаче Реал показа класата си, а Кристиано Роналдо – невероятните си качества. Португалецът получи пас в центъра на терена, направи двойно подаване с Кака, после изведе Йозил, а той Бензема още по-наляво.

Образцовата атака на „Белия балет” завърши с прострелно центриране на френския нападател, който подаде към напредналия към точката за дузпата португалец, а Роналдо без замисляне прати топката в мрежата и вкара 37-мия си гол в последните 38 мача.

Десетина минути по-късно Роналдо подаде добре към Месут Йозил, но от границата на наказателното поле германският национал не успя да нанесе добър завършващ удар и стражът на Аякс спаси с лекота.

В 41-ата минута обаче най-скъпият трансфер в историята на футбола все пак успя да запише и асистенция срещу името си, след като изведе Кака отново на границата на наказателното поле, но за разлика от Йозил, бразилецът не сбърка и прати топката в мрежата.

Същото стори и Карим Бензема три минути след почивката, като с попадението си оформи класическия резултат и на практика сложи точка на спора.

Така Реал нанесе първа загуба през сезона на Аякс и оглави класирането в група „D” с пълен актив от 6 точки след два изиграни мача, докато холандският тим остана на предпоследна позиция с едно реми и едно поражение.

Втори в потока вече е френският Олимпик Лион, който спечели с домакинството си срещу хърватския Динамо Загреб.

„Хлапетата” решиха срещата още през първото полувреме с попадения на Бафе Гомис, който се разписа в 23-ата минута и на Коне, който вкара секунди преди паузата и така в крайна сметка оформи крайния резултат.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)